http://www.city.fi/artikkeli/Jussi Halla-aho/2921/
Kuka pelkää valkoista miestä?
Mover?
5377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Halla-Ahon entinen esimies myönsi että töiden loppuminen johtui Halla-Ahon julkituomista mielipiteistä. Veronmaksajana kiinnostaisi tietää millaiset korvaukset valtio joutuisi maksamaan jos asia vietäisiin käräjille.
Itse asiassa haluaisin tavata tämän miehen ja keskustella asiasta kaljatuopin kera:)
Taas kerran halla-aho puhui ainoastaan järkeviä, on aivan selvää että hänestä tehtiin väkisinkin varoittava esimerkki muille kriittisille!
Olen äänestänyt elämäni aikana kerran ja petyin pahasti, seuraavalla kerralla annan äänen hallikselle, muuten en edes äänestäisi.
Toivon että hän pitää linjansa eikä lähde hortoilemaan kuten melko varmasti tapahtuu kun pääsee eteenpäin!!!
Eduskuntaan päästessään halla aho joutuu valitettavasti vaikenemaan monessa asiassa, hänet siis vaiennetaan, mutta lopulta tiedän mikä hän on miehiään, se ei hidasta!
En sanoisi sanaa mestari, mutta mies on oikeassa ja nyt olisi ihan hyvä jos asiasta puhuttaisiin enemmän kuin itse äijästä^^
"Geneven sopimuksen mukaan esimerkiksi nälänhätää tai sotaa pakoon lähteviä ei katsota pakolaisiksi."
Eli meidän ei lähtökohtaisesti tarvitse esim. kotiuttaa somaleita pelkän sodan takia vaikka näin annetaan olettaa.
Kotiuttaminenhan on sitä varten että heidät aiotaan sijoittaa tänne pysyvästi, mitä en ymmärrä alkuunkaan, miksi ihmeessä pakolaiset sijoitetaan pysyvästi työttömiksi tänne?
Ei käy järkeen, mutta uskon että kyse on rahasta, kun vain tietäisi miten:)
puolustauduttaessa välittömältä uhalta - mutta tavoitteellisen politiikan tekemiseen se ei kuulu ollenkaan.
"Onko suomalaisilla ylipäätään velvollisuus ratkaista ongelmia, joita eivät ole olleet aiheuttamassa?"
Tuon kertonee paljon Halla-ahon suhtautumisesta yhteisöön ylimalkaan: Kun joku tällä palstalla on esittänyt toimia esim. tyttöjen ymärileikkausten estämiseksi - niin Halla-aho onkin tässä toista mieltä: Jos jossain päin maailmaa tyttöjä silvotaan, niin se on heidän asia, ei kenenkään muun.