Palaako?

Ens vuonna suomessa saa myydä vain itsestäänsammuvia savukkeita.
Tämä lisää riskiä sairastua keuhkosyöpään
sillä tupakkaa täytyy imeä melkein nonstop-periaatteella jottei se sammuisi.

Tämä ei tietysti haittaa niitä jotka eivät polta
- eikä niitä joilla jo on keuhkosyöpä.
2132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ennen oli noita sammuvia tupakoitsijoita;) ja munkin yks sukulainen paloi talonsa mukana, kun oli sammunu tupakkisuussa..

Äänestä
  • oli aikoinaan riesana itsestään sammuva auto.
    Ehkä se enteili tulevaa, ties vaikka joku päivä kaikki autot ympäristösyistä sammuvat kun jalan nostaa kaasupolkimelta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkkkailija kirjoitti:

Ens vuonna suomessa saa myydä vain itsestäänsammuvia savukkeita.
Tämä lisää riskiä sairastua keuhkosyöpään
sillä tupakkaa täytyy imeä melkein nonstop-periaatteella jottei se sammuisi.

Tämä ei tietysti haittaa niitä jotka eivät polta
- eikä niitä joilla jo on keuhkosyöpä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu