Tasa-arvolaki kuriin!

Kyllä oli taas NIIN typerä tuo uusin tasa-arvolaki! Parturit saman hintaisiksi miehillä ja naisilla. Kyllähän sen nyt idioottikin tajuaa, että kun monella naisella on pitkät hiukset, niin niiden työstäminen parturilla ehkä maksaa jonkin verran!! :I Mielestäni jos tasa-arvoon vedotaan, niin kyllä armeijan "velvollisuus" kuuluuisi muuttaa pakolliseksi myös naisilla ja tämä on ihan periaate.

3

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hertha

      Monet naiset, joilla on pitkät hiukset, ovat aina pitkähiuksisia. Kun he käyvät kampaamossa, aika usein on kyse vain latvojen yksinkertaisesta siistimisestä. Miten paljon aikaa vienee ja taitoa vaatinee?

    • Viimeksi, kun rakas avopuolisoni kävi parturissa siellä kesti vajaa 3 tuntia. Latvojen lyhennys yms, värinpoisto sekä uudelleen värjäys yht. 120eur.
      3 tunnin työstä se on ihan kohtuullinen hinta. Itsekin olen hänen hiuksensa joskus värjännyt ja tiedän miten kova homma siinä on, eikä siihen meinaa 2prk väriainetta edes riittää.

    • Kotiparturi

      Kuinka ollakkaan nykyään ei karsasteta kaljujakaan miehiä, joten ei muuta kuin philipsin kotiparturi käyttöön ja nykäisee itse aina hiukset pois päästä.

      Kun ei tarvitse käydä itse parturissa, niin voi kätevästi laittaa nekin säästetyt rahat puoliksi emännän parturilaskuihin ja jämillä ostaa kaljaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      51
      10093
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      118
      5842
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      66
      4512
    4. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      2
      3365
    5. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      141
      3107
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      272
      2947
    7. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      146
      2797
    8. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      52
      2712
    9. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      30
      2071
    10. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1757
    Aihe