Tasa-arvolaki kuriin!

Kyllä oli taas NIIN typerä tuo uusin tasa-arvolaki! Parturit saman hintaisiksi miehillä ja naisilla. Kyllähän sen nyt idioottikin tajuaa, että kun monella naisella on pitkät hiukset, niin niiden työstäminen parturilla ehkä maksaa jonkin verran!! :I Mielestäni jos tasa-arvoon vedotaan, niin kyllä armeijan "velvollisuus" kuuluuisi muuttaa pakolliseksi myös naisilla ja tämä on ihan periaate.

3

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hertha

      Monet naiset, joilla on pitkät hiukset, ovat aina pitkähiuksisia. Kun he käyvät kampaamossa, aika usein on kyse vain latvojen yksinkertaisesta siistimisestä. Miten paljon aikaa vienee ja taitoa vaatinee?

    • Viimeksi, kun rakas avopuolisoni kävi parturissa siellä kesti vajaa 3 tuntia. Latvojen lyhennys yms, värinpoisto sekä uudelleen värjäys yht. 120eur.
      3 tunnin työstä se on ihan kohtuullinen hinta. Itsekin olen hänen hiuksensa joskus värjännyt ja tiedän miten kova homma siinä on, eikä siihen meinaa 2prk väriainetta edes riittää.

    • Kotiparturi

      Kuinka ollakkaan nykyään ei karsasteta kaljujakaan miehiä, joten ei muuta kuin philipsin kotiparturi käyttöön ja nykäisee itse aina hiukset pois päästä.

      Kun ei tarvitse käydä itse parturissa, niin voi kätevästi laittaa nekin säästetyt rahat puoliksi emännän parturilaskuihin ja jämillä ostaa kaljaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7239
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3831
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3430
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2572
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      2413
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2362
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2256
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2169
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1888
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1829
    Aihe