Suomalaiset saa mitä tilaa.Ei pitäisi olla näin ulkomaalaisvihamielinen asenne.Se provosoi ulkomaalaisia hyökkäämään.Enemmän myötämielistä asennetta.
Suomalaisten ei pitäisi provosoida
ulkomaalaisia kimppuunsa
6447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
rectumiisi.
nen saa heidät takuuvarmasti hyökkäämään.Tahtooks jengi oikeesti 3.maailmansodan?Muslimeja on maailmassa satoja miljoonia.Pitäisi päästä jonkinlaiseen rinnakkaiseloon.Muuten voi tulla planeetantuho,emme me kai sitä halua.Silloinhan kaikki olisivat häviäjiä.Muslimi uskonto on äärivoimakas uskonto.
Jos ei ole muuta totuutta kuin muslimien totuus.Pitäisi jättää ne muiden uskontojen tuhoamis ja pakkokäännytys puheet pois. Ihmetyttää kun ei ne maltilliset muslimit tule esiin mediassa. Tuntuu siltä, että se maltillinen muslimi on vain sumutusta ja valehtelua kafiireille.
jatkuu.Pian alkaa suurempi määrä ihmisiä kuolemaan.En pitäisi sitä kenenkään etuna.Viisaampien pitäisi keksiä jotain,ennen kuin tilanne on täysin riistäytynyt käsistä,paluuseen ei taida olla enää mahdollisuutta.Muslimien uskonnossa ei koskaan ole ollut maltillisuutta.Itse olen ateisti,siis en usko jumaliin.Tämä tuntuu olevan suurta myrkkyä kaikille uskonto kunnille,ei pelkästään muslimeille.
Ei ole provosointia jos vaadimme noudattamaan lakejamme ja elämän arvojen kunnioittamista. Noin esim. lapsien silpomisen kieltoa, kunnia murhia, lapsi aviolittoja, naisen alistamista ja omaa vapautta liikumiseen ilman vahtia. Tässä muutamia noin aluksi.
ollaan kiltisti tikkari kädessä.
http://www.riemurasia.net/jylppy/albumit/m30970/593800451.jpg