PS-naiset puhuvat järkeä....mamu-

politiikasta.

Ulkomaalaisten kotouttamisesta voitava keskustella
Hallituksen metropolilinjaukset ovat osaltaan olleet vaikuttamassa maahanmuuttopolitiikan epäonnistumiseen. Slummien muodostuminen on seurausta huonoista ratkaisuista ja tehottomasta kotouttamisjärjestelmästä. Tämä leimaa turhaan kaikki ulkomaalaiset.

Kulttuurien väliset erot on opetettava jo maahan tultaessa. Suomen kielen opetusta on tehostettava ja sen toteutumista on valvottava. Tämä mahdollistaa myös ulkomaalaisten työhön sijoittumista.

Humanitäärinen apu on aivan eri asia kuin työperäinen maahanmuutto. Perussuomalaiset Naiset toivovatkin, että asioita tulevaisuudessa käsitellään oikealla nimikkeistöllä. Muutkin puolueet ovat viime aikoina voimakkaasti lähestyneet kannanotoissaan Perussuomalaisten ajamaa työperäistä maahanmuuttoa.

Suomessa on keskusteltava asioista avoimesti ja päätöksien teon tulee olla läpinäkyvää. Vastuullisessa asioiden hoidossa on kyse koko Suomen ja suomalaisten tulevaisuudesta.
Julkaistu 29.11.2008 klo 18:00
Kirjoittaja: Perussuomalaiset Naiset ry:n hallitus

10

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perusnaiset

      eivät esittäneet mitään konkreettista esitystä asian tiimoilta, vaan tyytyivät niitänäitä löpinään.
      Mikä siinä mätää että perussuomalaiset eivät ota selkeää kantaa mihinkään, vaan painottavat itsestään selviin aspekteihin, joita on jo jokaisen muun puolueen kannanotoissa valmiina.

      • mamut.

        Suomeen kuin työperäisellä maahanmuutolla ja Suomen kielen nykyistä tehokkaammalla opetuksella. Ihan hyviä ja konkreettisia ehdotuksia nykyisen hyssyttelyn sijasta.

        Minusta voitas alottaa noista.


      • eivät ota kantaa lainkaan.
        Työvoimapula, eläkepommi on 15 vuoden aikana toistettu, työperäinen maahanmuutto on vain
        murto-osa maahanmuutosta, ja kaikki merkit viittaavat siihen että on syntymässä työvoimapommi ja eläkesuutari.


      • mamulle avioon

        Rohkea veto antaa tytär muslimimiehen kiusattavaksi ja tytär palvelijaksi. Minä en isänä antaisi tytölleni lupaa missään tapauksessa mennä "työperäiselle" muslimille.

        Konkreettinen esitys: suomalaiset tytöt, menkään muslimien orjiksi! Elättäkää muslimeja, työperäisiä tai pahan-haisu-peräisiä.


    • Suomeen

      Mamuilla on isoimmat kullit ja heillä on aikaa paneskella yllin kyllin. Suomalaiset miehet ovat juoppoja ja pienempikullisia, eivätkä jaksa paneskella tarpeeksi.


      t. Kokoomuslainen eliittirouva Kontulasta

      • Sussu Ruusu

        Mamuja, mamuja, tosi miehiä. Iso kulli, ei työtä, sosiaaliturva jos avioliitto toteutuu Suomi-naisen kanssa. Ihanne mies, kiireiselle naiselle. Löytyy mies minullekin...ihanaa. Ja Mattia harmittaa.


      • musta kulli,,,
        Sussu Ruusu kirjoitti:

        Mamuja, mamuja, tosi miehiä. Iso kulli, ei työtä, sosiaaliturva jos avioliitto toteutuu Suomi-naisen kanssa. Ihanne mies, kiireiselle naiselle. Löytyy mies minullekin...ihanaa. Ja Mattia harmittaa.

        kelpaa ja vieraissa käydään alvariinsa. Kai ne nimetkin on kohta julkaistava...?


    • miksi peruSS-naiset

      eivät sanallakaan tuomitse puolueensa edustajien vaatimuksia mm. "joukkoraiskauksista, homojen hakkaamisesta, päähän ampumisesta" jne?
      Keskitysleireilläkin naiskapot olivat pahimpia. Kauheaa! Kulkevatko peruSS-naiset samaa henkistä tietä??? Järkyttävää!!!!!!

      • ei ole koskaan

        Esitetty.

        Tai sitten naiset tykkää haluta tulla raiskatuiksi.

        Sinua ei tarvita erotuomariksi.


      • julkilausumaa.,.,.
        ei ole koskaan kirjoitti:

        Esitetty.

        Tai sitten naiset tykkää haluta tulla raiskatuiksi.

        Sinua ei tarvita erotuomariksi.

        en ole koskaan lukenut. Kyllä huomaa, että peruSS-poppoossa vain soinilla saa olla aivot. Todella dorkaa! Huh huh!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2426
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2066
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      115
      1681
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1533
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1477
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1016
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      957
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe