Kokoomus missasi puh.johtajansa Kataisen johdattelemana viime pressan vaalit antaen vaikutelman äänestäjille,että ei oikein tiedetä ketä kokoomuspuoluetta johtaa.Savolaissutjake Jyrki-Boy vaatimattomine ansioineen piti itseään tyrkyllä!
Nyt on tilanne toinen Niinistö (kok) on itse ihan missannut mahdoLlisuutensa enää presidentiksi.
On aika nostaa A.Stubb kehiin tosissaan!
Nyt on tilanne toinen Niinistö (kok) on itse ihan missannut mahdoLlisuutensa enää presidentiksi.
On aika nostaa A.Stubb kehiin tosissaan!
Vastaukset 4
Vanhimmat
EI suomi TARVITSE ikäloppua pressaa mitä niinistö on.
ei mitään ELÄKE IÄSSÄ OLEVAA PUHEMIESTÄ JOKA ON SEUNNUT JOKA TARVITSEE KSYKIATRIAN APUA...
KOKOOMUSKIN voisi lakata VALKOISIA VALHEITA PUHUMISEN..
VAIN ONKO KOKOOMUS AINOASTAAN VALHEIDEN TIELLÄ MISTÄ EI PÄÄSE POIS...
TAI SITTEN ON VELI VENÄJÄLÄINEN SAANUT ISON OTTEEN KOKOOMUKSEN PUOLUEESTA...
TAITAA SITTENKIN OLLA ETTÄ MAFIA ON SAANUT KOKOOMUS JOHTOHENKILÖT OMIIN RIKOLLISIIN PAULOIHIN..
KUN KATSOO MITÄ SE ON TEHNYT HALLITUSESSA...
...Stupidosta pitäis pressa tehdä.
Jätkäparalla ei ole järjen häivääkään.
Etyj-puheenjohtajana singahteli ajatuksineen sinne tänne ja sitten korjaili mokiaan kun muut neuvoivat.
Ei me tollasta huuhaa-poikaa tarvita mihinkään.
Ei kyllä kunnollista ehdokasta löydy kokoomuksesta lainkaan.
Niinistö ei tulisi koskaan olemaan koko kansan presidentti, vain kokoomusnousukkaiden kuvatus.
Hamaksen ohjushyökkäyksiä vastaan!
ovat molemmat tosi hyviä.
Kun Stubb oli europarlamentissa, hän jaksoi ja viitsi kulkea (joka perjantai?) suomalaisissa kouluissa. Stubb ei ole mikään leipäpappi-poliitikko vaan energinen ja aito. Poikanikin kysyi silloin kun "Aleksanteri" ilmestyi meille ulkoministeriksi, että miten toi on niin tutun näköinen...ai sehän on käynyt meidän koululla.
Katainen taas... No, mie tykkään Kataisesta siksi, kun Katainen on...uskaltaisko kirjoittaa...no, minusta hän on varsin "punainen". No voihan kääks...väärä sana, mutta en nyt keksi parempaa. Katainen on Siilijärveltä. Se tosiasia tuo hänelle luottamusta maakunnissa. Katainen vaikuttaa iloiselta pojanvesseliltä (väärä sana taas), mutta hän on todella ajatellut mielipiteensä, ja pysyy niissä. Tästä esimerkkinä presidentin valtaoikeudet. Hän on johdonmukainen.