tulitauko saatava

275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onhan se helppoa sanoa että olis kiva jos olisi rauha eikä sotaa, mutta kun nämä jutut ovat monimutkaisempia kuin stumppi olettaa.

Luuleehan se stumppi niinkin että venäläisten maanosto suomesta ratkeaa sillä, että suomalaiset ostavat maata venäjältä. Mutta kun sekään ei vain onnistu. Sitäkään ei tyhmempi heti huomaa.

Näin siinä käy kun pätevä ulkoministeri vaihdetaan tekstiviesteillä johonkin stumpinkaltaiseen.

Äänestä

Yhtään lasta,aikuista tai vanhempaa ei saa jäädä eloon.Lisää pommeja perkele,vain toinen selviää (ei vaan tiedä kumpi).

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gazaa kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/01/stubb_tulitauko_saatava_gazaan_valittomasti_462287.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu