Mukaan olisi vedetty entistä suuremman vallan toivossa näitä ääriaineksia niin vasemmalta kuin oikealtakin,kun saman juhlapuheen joutuu suuntaamaan sekä kavereille että tovereille ei siitä ole seurauksena kuin suuri sekaannus.
Kun nämä ääriainekset ovat lisäksi saaneet varsin näkyvän ja kuuluvan roolin päivänpolitiikassa on se passivoinut puolueen peruskannattajakuntaa.
Jos aiotte menestyä palatkaa juurillenne,päiväperhosia ette tavoita koskaan,ne ovat vain kauniita unelmia.
Kun nämä ääriainekset ovat lisäksi saaneet varsin näkyvän ja kuuluvan roolin päivänpolitiikassa on se passivoinut puolueen peruskannattajakuntaa.
Jos aiotte menestyä palatkaa juurillenne,päiväperhosia ette tavoita koskaan,ne ovat vain kauniita unelmia.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ääriaineksia höpö höpö
sdp kuuluu menneeseen maailmaan kuten sosialismikin, se riistää ihmisiä, pistää orjatöihin.
ennen kuulumatonta työväestön riistoa nämä orjatyöt jotka filatov toi suomeen ja ay-liike siunaa ne.
ei ole sdp työmiehen kaveri enään.
Ollessa pääministeri tuotiin uus-liberalismi Suomeen...sieltä asti se vika makaa...sen jälkeiset johtajat Heinäluoma...Urpilainen ovat sijaiskärsijöitä Lipposen politiikasta.
on myös sekin, että nousukkaat toistelevat Lipposen mantroja.
Jos et toistele niin olet ei toivottu henkilö kokouksiin, joissa änkyrät vannovat ulkoistamisen nimeen.
(Tuomioja on nähdäkseni ainut, joka on sellaisessa yhteiskunnallisessa asemassa, jonka asemaa ei uusliberalistidemarit voi kyykistää. Ja Tuomioja on se henkilö, joka asemansa vuoksi on ainut henkilö, joka voi demareiden suunnan vetää oikeaksi)
Pienin kolmesta...
perust , vihreet ja sdp....tappelee samoista äänestäjistä.
vihreet ja persut tulee nousemaan ja sdp laskemaan.
pienin kolmesta suuresta, ja sitähän SDP on.