"Bensa vuodenlopussa 2€"

missä nyt ovat ennustaja eukot. Parhaillaan saa alle euron.
Toinen viisas ennusti ettei lama kosketa suomea koska meidän talous on niin vankalla pohjalla.
Hah ahh haa.
2361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Odotettua rajumpi kulutuksen väheneminen sekoitti raakaainemarkkinat öljyn ja metallien osalta ja hinnat tosiaan puolittuivat.
Mutta nyt on tuotantoa rajoitettu ja hinnat voivat lähteä nopeaan nousuunkin.
Oikeammin tilanne kertoo kaupankäynnin kaaoksesta ja paljon paljon pahemmasta talouden pudotuksesta.
Mutta kellä nyt on tilaa öljysäiliössään niin tilatkoon nopeasti kipponsa täyteen öljyä.

Äänestä

Raaka-aine rahasto on nyt se mihin kannattaa sijoittaa. Herrajestas mitä nousua tullaan näkemään, kun talous alkaa taas osoittaa kasvun merkkejä. Kiinteistöt toisena vinkkinä mainittakoon. Ei pidä olla niin hätäinen. Kyllä tuo bensan hinta toteutuu lähivuosina. Neuvostoliittokaan ei romahtanut heti samana päivänä kun sitä ennustettiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hah hah haaaa kirjoitti:

missä nyt ovat ennustaja eukot. Parhaillaan saa alle euron.
Toinen viisas ennusti ettei lama kosketa suomea koska meidän talous on niin vankalla pohjalla.
Hah ahh haa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu