Vielä tässäkään vaiheessa terroristijärjestö Hamas ei ole lopettanut murhatoimenpiteitään. Eilenkin ammuttiin Gazasta Israeliin n. 20 ohjusta. Tämän tähden Israelin on pakko toimia palestiinalaisten auttamiseksi. Vai olisiko joku muu keino? Hamashan ei aio lopettaa sotatoimiaan Israelia vastaan vaikka Israel ne lopettaisikin. Tämän nuo muslimiterroristit ovat ilmoittaneet julkisesti. Israelille ei jää muuta mahdollisuutta kuin tuhota Hamas. Tähän tuhoamiseen pitäisi kaikkien maailman valtioiden yhtyä yksimielisesti.
Jos joku hyväkasyy muslimterroristijärjestö Hamasin, niin sellainen on osasyyllinen tavallisten palestiinalaisten kärsimyksiin.
Muslimiuskoiset Hamas-terroristit ovat yksin syyllisiä palestiinalaisten nykyiseen tilanteeseen. Nuo terroristit ovat murhaajia!
Ihmiset voisivat rukoilla, että Israel saa voimaa ja viisautta tuhota terrorismi palestiinalaisten eduksi. Palestiinalaisilla ei ole rauhaa ennen Hamasin tuhoamista.
Tämä on varma asia!
!
Jos joku hyväkasyy muslimterroristijärjestö Hamasin, niin sellainen on osasyyllinen tavallisten palestiinalaisten kärsimyksiin.
Muslimiuskoiset Hamas-terroristit ovat yksin syyllisiä palestiinalaisten nykyiseen tilanteeseen. Nuo terroristit ovat murhaajia!
Ihmiset voisivat rukoilla, että Israel saa voimaa ja viisautta tuhota terrorismi palestiinalaisten eduksi. Palestiinalaisilla ei ole rauhaa ennen Hamasin tuhoamista.
Tämä on varma asia!
!
Vastaukset 10
Vanhimmat
mahdollista! Se ei tuo rauhaa kuitenkaan, aina nousee uusia hamasia, kunnes tulee radikaali muutos kaikkeen.
* Jeesus tulee, siitä alkaa asian järjestely aivan uudelleen ja uuteen "uskoon"!
Ennen sitä asiat pysyy sellaisina kuin ne nyt ovat, Israel ja palestiinalaiset sotivat loppuun asti.
* Hamas on HENKI, ei sitä voi tappaa, niikuin kommunismikin, ei se ole kuollut, vaikka niin ehkä oletetaan, se elää venäjälläkin yhä vaan voimakkaammin, ja ottaa jalansijaa lujemmin kuin kokskaa.
* Niin tekee hamas-henki myös. Aina on palestiinan kansassa joku, joka sitä murhan soihtua vie ettenpäin, tai pitää llä, itsemurha tappajineen, ei se kuole , vaikka Israel talloisi panssareillaan cazan maan tasalle.
>>>>>>>>Tuo on ihan totta, mutta ei
Mohikaani_27 6.1.2009 klo 14.07
mahdollista! Se ei tuo rauhaa kuitenkaan, aina nousee uusia hamasia, kunnes tulee radikaali muutos kaikkeen.
Mutta jos on asettunut toisen murhaajan kanssa sotaan ei huomaa kuin yhden seurataan kuinka KUURO ,SOKEA Israelin Pyhä menestyy sodassaan .
Tappoi muuten jo muutamia omiakin työmiehiä,kun on niin kyltymätön verenhimo.( Israel tulitti omiaan.)
olisi viisas, ei se suinkaan aiheuttaisi palestiinalaisille lisää ahdinkoa omilla järjettömillä pakotteillaan, kuten se on tehnyt ja tekee parast`aikaa. Hamasin tuhoamista käytetään vain tekosyynä Palestiinalaisten pois ajamiseen omilta mailtaan.
Tämä on silti asia, joka näyttää olevan palstan käyttäjille kovin mustavalkoinen. On olemassa vain hyvä ja paha.
Juutalaisten olisi myönnettävä ettei heidän valtionsa ole minkään Jumalan ilmoitukseen perustuva,eikä heidän puolellaan taistele Jumala.
Ja lisäksi poistetava perustuslaista "juutalaisvaltio"!
Ja ilmotettava rehellisesti maailmalle ettei juutalainen Jumal usko ole muita uskontoja kummaisempi.
Ja kaikille Israelin asukkaille olisi annettava yhtäläiset oikeudet jne,,.
Antisemitismi nostaa päätään yhä laajemmin. Ihmiskunta on nyt kokonaisuudessaan lähellä hitlerin ajatuksia. Viimeksi oli pääasiassa vain saksalaiset.
" ja kaikki maan kansakunnat nousevat Israelia vastaan!" Sakarja 12:3. Tämä Raamatun profetia on nyt toteutumassa.
Varo, ettet itse ole siinä mukana. Yksilöt nimittäin voivat olla erossa tuosta saastaisesta riivaajahengestä.
Jokainen Israelia vastustava ihminen avaa itseensä tietä demoneille.
Iran sinne sellaisen paketin, ettei tarttis juutalaisten enää pullistella.
sekaisin. Antisemitismiä ei toki ole se, että ei hyväksy julmuuksia, joita Israelin sotilaat Palestiinalaisille tekevät. Siitä saakin kritisoida. Kuten myös muiden maiden sotaa käyviä ihmisiä saa arvostella.
Herää kysymys, mikä tai kuka mahdollistaa kuitenkin sodankäymisen?
Iran kyllä yrittää tuhota Israelin. Näin se on ilmoittanut. Sen tähden se aseistaa hamasin ja Hizbollahin yksinkertaisia terroristeja, jotka ovat syypäitä palestiinalaisten kärsimyksiin ja murhiin.
Jeesuksen Nimessä, väisty allah-riivaaja Israelin tieltä!
ryöstäjiä ja koittavat ajaa kauemmaksi sodalla.
Ei siinä tarvitse olla minkään opin kannattaja jos alkaamiettiä sitä,että jokin asia on totaalisesti väärin maailman hallintokoneistossa ja niin onkin syyksi olen ilmaissut.
n, 2000 vuotisen Kristinuskon harhan ja alusta saakka se on ollut harha usko ja siinä on paljon sellaisia käsitteitä jotka ei voipitää paikkansa !
Samoin juutalaisuus on ollut jo V.T. aikana niin mustasukkaisen ,vainoharhaiseja verenhimoisen Jumalan uskonto ettei se sovi mihinkään maailmankuvaan ja aurinko kiertää maata käsite vielä todistaa senkin ettei Raamatun kirjoittajat tainneet oikeastikkaan tietää paljon mitään.
Kristityt ovat kertoneet islamin uskosta niin paljon ettei nyt tarvitse toistaa.
Nuo kolme ovat ne sotien aiheuttajat ja sotiin kiihottajat !