"Israelin hyökkäys on puolustuksellinen eikä hyökkäyksellinen" Kertoo Karel Schwarzenberg, Tsekin ulkoministeri ja EU:n uusi puheenjohtaja.
Miten hän kehtaa?? Herätkää jo EU!
Miten hän kehtaa?? Herätkää jo EU!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
juuri kuin hän sanoo. Paina nyt mieleesi, että hamas ei ole tahtonut rauhaa Israelin kanssa ja on jatkanut raketti-iskuja tuhansittain Israelin puolelle. On vain suuri Jumalan varjelus ja ihme, ettei mitään suurempaa katastrofia ole tullut Israeliin niistä! Siis terroristit ovat kaiken alku ja juuri. Laita nyt piste siis väärille tiedoillesi ja lopeta räyhäämisesi! Oletko hamasin kannattaja muuten, oletko terroristimuslimi?
Mutta mitäs luulet jos Hamas llopettaa rakwetti iskut niin Israel lähettää pari jalkasotlasta tappamaan lapsisiviilejä niin hamas jatkaa taas.
Israel ei halua rauhaa! vaan haluaa valloittaa koko lähi-idän. Vitun fasisti
Karelhan peruikin jo tuon lausunnon Israelin hyökkäyksen puolustuksellisuudesta paikkansa pitämättömänä.