hyvä ohjelma homoista o eilen tv.ssä

Oli hieno ohjelma ma iltana televisiosssa joka käsitteli homoseksuaalisuutta. Siin liberaalit mies ja naispapit vaativat että kirkon on suvaittava ja toivotettava tervetulleiksi Jumalan valtakuntaan myös seksuaalivähemmistöt
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olit? Kysymys seksuaalivähemmistöistä on melkoisen haastava.

Äänestä

että siinä näki miten harhaan kirkkomme papit ovat useatkin menneet tässä homo ja naispappeusasiassa.Ainoastaan Vammalan pappi pitäytyi vielä raamatun sanassa.

Eräskin nuori naispappi sanoi; En hyväksy lesboja, koska raamattu kieltää. Kun toimittaja kysyi, miksi sitten olet naisena papinvirassa, niin sitä kohtaa sitten voikin jo kuulemma tulkita erilailla.

Äänestä
  • >miksi sitten olet naisena papinvirassa, niin sitä kohtaa sitten voikin jo kuulemma tulkita erilailla.

    Kertooko sinun Raamattusi jotain papittarista Kenties negatiivista?

    Äänestä

Eiköhän siinä taas hehkutettu peräreikäilyn ihanuutta. Vanhoillislestadiolaisuutta ei varmaan edes mainittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsoiko kukaan kirjoitti:

Oli hieno ohjelma ma iltana televisiosssa joka käsitteli homoseksuaalisuutta. Siin liberaalit mies ja naispapit vaativat että kirkon on suvaittava ja toivotettava tervetulleiksi Jumalan valtakuntaan myös seksuaalivähemmistöt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu