Ei voi kuin nauraa. Niin kauan kun tuo Sukeltaja Brukler pelaa bluesissa ette tule voittamaan mitään liigaa. Joka pelissä se ryssii ja päästää 1-2 helppoa maalia.
Jos blues ei ois ollu noin helpossa alkulohkossa niin se ei ois noin pitkällä.
Haahhhhaaaaa
CHL
4
354
Vastaukset
- AntiBlues
Mä olen niin vahingoniloinen.... YES !
Harmi kun kaksi kovinta joutui jo tässä vaiheessa vastakkain. Oikein olisi ollut jos venakot olisivat olleet finaalissa.
Joku vielä sanoo että sm-liiga on kova sarja. PASKAT.- pelaamaan
Hyvähän se on nimimerkin takaa huudella. Kokeileppa itse pelata tuolla tasolla. Tuskin pysyt edes pystyssä jäällä.
- voitti
Ei tuon tason joukkueella olisi ollut asiaa edes semifinaalin.
- Blyysi
ihme että makkarapojat pääsi noinkin pitkälle.
Mutta onneksi oikeus voitti ja BLYES pihalle !
Nyt vois jopa ottaa pienet tuon kunniaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173103Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572778Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012081Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251930Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.81075Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67974Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11908Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880