tyhmä sarja

Ihan pölijä sarja.Pelkkiä maalaisia.Juoppojuntteja.
132234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ollaan :)

Äänestä

Siksi se on niin ihana, ku siinä kaikki on niin tavallisia ihmisiä ja ihania persoonia! Ainaki näin maalaisjuntin mielestä!;)

Äänestä

Miksiköhän sitten katsot jos et pidä??pitääkö aina olla tappamista ja juonittelua?

Äänestä
  • Kyllä vaan on niin ihana sarja. Kuinka kauniisti lapset huolehtivat Annikki-äidistä häissä. Erkkikin kyseli äidiltään josko vihkiseremonia voidaan alkaa.
    Ihan tavallista suomalaista menoa. Kivempi tällaista on katsoa kuin amerikkalaisia gangsteriohjelmia missä tapetaan ja tapellaan.Ja on se kiva katsella ohjelmaa missä reilu suomalainen yrittäjä pärjää ja antaa työtä toisille.

    Äänestä

kaikki metsolat nauhoitettuna vielä vhs kaseteille, sillon kun ne näytettiin ensimmäistä kertaa. olen muuten katsonut niitä aika usein. myös kaikki metsola-kirjat ovat minulla. aivan ihana sarja, myös lapseni 22v 21v ja 13v katselevat niitä eivätkä koskaan ole huonoksi moittineet.

Äänestä

ihanaa, että meidän tv-kanavilta löytyy vielä vaihtelevaa tarjontaa! Ymmärrän kyllä, etteivät kaikki ehken Metsoloista pidä (vaikka katsojia ja dvd:n ostajia riittää), mutta silloin voi jättää väliin ja kääntää kanavaa. Ihmisten maku ja tottumukset vaihtelevat. Minä ainakin pidän sarjasta (ja jaksan katsoa tätä yhä uudestaan). Katsoin juuri dvd:ltä sarjan viimeisen varsinaisen osan, jonka loppu sai kyllä kyyneleet silmiin.

Koska muutenkin pidän tämän tyyppisistä sarjoista, meidän makumme eivät kohtaa, joten todennäköisesti en pidä niistä ohjelmista, jotka ovat suosikkejasi. En silti hauku niitä pöljiksi.

Äänestä

Vaan kyllä on paljon parempi kuin Salkkarit, Tukka auki ym. kotimaiset sarjat,joissa hypätään sängystä sänkyyn,kiroillaan,mitä ehditään ja lukeudutaan homoihin/lesboihin.
Metsolat on juuri sitä arkea,mitä se lamavuosina oli ja mitä se voi tänäkin päivänä olla.
Arkirealismia parhaimmillaan. Ja vaikka sarja on uusintakierroksella,niin se on yhä katsotuimpia ohjelmia viikossa. Ehkä se kertoo jotain suomalaisten ohjelmamausta-ja toiveesta. Eikä suomalainen tunnetusti katso,jos ei tykkää...Meikäläinen ainakaan. Niin,että on ihanaa olla maalainen - kaukana kaupungin hulinasta. Maalta se kaupunkilainenkin usein on syntyisin...

Äänestä
  • kotikatu on realistisempi ja tylympi.

    Äänestä

ja paljon parempi kuin salkkarit ja kotikatu. Meidän perhe täällä Espoossa ainakin tykkää ! Ja katsojaluvut huomioiden samaa mieltä olevia riittää Suomessa !

Äänestä
  • No ei todellakaan kotikatu oo parempi ku Metsolat. Kotikatu sucks!!!!

    Äänestä

  • Kotikatu sucks!!! kirjoitti:

    No ei todellakaan kotikatu oo parempi ku Metsolat. Kotikatu sucks!!!!

    Kotikatu oli alkuun hyvä, mutta nykyään se on vaan outo, ei yhtään uskottava. Metsolat ei ole suosikkini, mutta hakkaa mennen tullen Amerikan hömpät. Metsolan ihmiset ainakin näyttävät ihmisiltä, eikä muovinukeilta. Minusta Metsoloissa kuvataan oikeaa elämää, ei vain actionia ja seksiä.

    Äänestä

että jokainen löytää samaistumiskohteen. Sinäkin näköjään ja siksi et tykkää. Eikös ole kuin katsois peiliin! Oma kuva.

Äänestä

Vittu kun ihmetyttää että miten edes viitsin vastata sinunlaisellesi oksennukselle!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mehtolat kirjoitti:

Ihan pölijä sarja.Pelkkiä maalaisia.Juoppojuntteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu