Israelin tarkoitus massamurhata palestiina

ja syy on tässä

Israelin ohjelmassa on täyttää kirjotukset ja lunastaa koko maa itselle kun Jumala lupasi sen(papusopasta Eesaulle ja valheella sokealle isälle:).

Mutta tiellä on pulma: Jos Gaza, Siinai, Länsiranta ja Golanin kukkulat liitettäisiin Israeliin niin he itse jäisivät VÄHEMMISTÖKSI OMASSA MAASSAAN!

Niinpä Jumalan suunnitelmiin "kuuluu" nyt palestiinalaisten ajaminen pois tai massatappamiset.

Mutta näitä on vaikeaa perustella.

Niinpä Israel on vähitellen vaivihkaa pystyttänyt muureja ja pömpeleitään palestiinalaisten hallitsemille alueille laittomasti. Mitäpäs nyt laeista:)?

Mm Länsirannan tärkeimmät vesivarat ja hedelmätarhat Israel riisti LAITTOMASTI JA VERISESTI palestiinalaisilta. Ja sai kansainvälisesti SOTARIKOLLISEN aseman.

Israel kieltäytyy mokomasta laista.

Israel kieltäytyy myös YK antamista ohjeista, Koska Jaumalan projekti on vaan hoidettava:)

Kun palestiinaa on vaikea heidän saada on Perez ja kumpp Mossad tehneet salaa sopimuksen provoamisesta.

Raketti-iskut ovat sitten se "syy" massamurhata alta pois palestiinalaisia.

Ja israel laajentaa väestöään kaikkialta maailmasta ja levittäytyy laittomasti alueelle.

Vielä 1800-l oli juutalaiset alueella harvat. Myöhemmin Britit sallivat sinne 10 000 juutalaista ja Holokaustin jälkeen sinne vaan muutti 70 000 juutalaista LAITTOMASTI jälleen.

Kun 48 perusti Britit VAIn Israelin ei palestiina hyväksynyt sillä heille ei luvattu omaa valtiota.

Tämä kiista lähti juuri tästä.

15

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hamasin

      linkittäminen iraniin jotta usa tai israel saa syyn hyökätä sinne ja näinhän bolton on jo vihjaillut kriisin olevan oletettua laajempi ja yhdysvaltojen ehkä hyökkäävän iraniin.

      • tuo projekti

        täyttää se Jumalan lupaus Pyhästä Johtajamaasta.

        Israelissa on myös normaaleja ihmisiä mutta he eivät olekaan palestiinan hävittämisen kannalla.

        Rauhanjuutaliset protestoivat henkensä kaupalla hallitusta. mutta kuten arvaatte henkensä kaupalla.


    • opettaja....

      Mauri luokkaan heti tai saat REMmiä..

    • 4-ever...

      Kaikkea sitä ihmismieli saakin kasaan kyhättyä.
      Rauhoitu! Katso kuinka Raamatun profetiat täyttyvät silmiesi edessä. Et kuitenkaan voi asialle mitään tehdä. Propagandasi tulee kääntymään omaan nilkkaasi, usko huviksesi!

      • kun mun silmät näkevät

        ihan ihmishullujen siellä heiluvat ohjustensa kansa. On sulla Am Jumala!


      • niinku esim.

        "raamatun profetiat"


      • h,,,
        niinku esim. kirjoitti:

        "raamatun profetiat"

        tutustupas niihin. Ne ovat todella mielenkiintoisia!


      • voe mahoton
        niinku esim. kirjoitti:

        "raamatun profetiat"

        Montaks kertaa oot lukenu Raamatun kannesta kanteen?
        Raamatun profetiat toteuvat meidän aikanamme nopeammin kuin koskaan ennen maailmanhistorian aikana. Tätä eivät tietenkään sellaiset voi tajuta, jotka eivät usko. Ja usko ei ole joka miehen. Jumala tekee maailmanlaajuisesti juuri nyt ihmeitä ilman määrää.

        Maailman tila on juuri nyt sellainen kuin mitä sen ennustettin tulevan olemaan jo lähes kaksi tuhatta vuotta sitten. Lue sekin Raamatusta, kyllä se siellä on. Kun katselet uutisia, niin avaa Raamattu ja huomaat, missä kohtaa ollaan menossa. Tämä vaatii tietenkin sitä, että ymmärrät lukemasi.


    • tarkoitus, niin

      Mikäli Israel ei ottaisi siviilejä huomioon, olisi pommitukset paljon tehokkaampia.
      Ei voi puhua massamurhasta, kun tarkoitus on päästä mahdollisimman vähin uhrein eroon hamasin sotilasiivestä.

      • syntyä uusi sotilassiipi. nimet ei mitään merkitse vaan asia.


      • joistakin vaan

        koko palestiinasta koska kirjoitukset aj ennustukset menevät persiilleen jos Palestiinan valtio perustetaan. Se ei ole Raamatussa.


      • tärkeintä sotiminen
        karvapää kirjoitti:

        syntyä uusi sotilassiipi. nimet ei mitään merkitse vaan asia.

        Voisivat tosin harrastaa sitä keskenäänkin..


    • ????

      Oletko heidän palkkalistoillaan? Jatkuvat avaukset rupeavat vaikuttamaan sellaisilta! Miksi olet porukkasi kanssa tuhoamassa palstan asiallisia, e-rasistisia keskusteluja. Ilmeisesti bannia odottelet! Huom: Palestiinaa ei ole olemassa, on vain koottu väkivaltauskonnon porukka. Tuo porukka on asettautunut Jumalan omaisuuskansan maahan, mutta Israel on sen noilta pakanoilta ostanut, siis ostanut oman maansa, takaisin!

      • oletpa typerä

        perkele, pidähän suusi. Suomalaisia ollaan ja asiallisia.

        Halutaan että ihmiset tietävät isarelin valheet.


      • bannia

        väitteestä, että Palestiinaa ei ole olemassa. Sehän on sama kuin väittäisi, ettei holocaustia ole olemassa...


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      17
      2407
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      169
      2278
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1887
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      152
      1839
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      480
      1423
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1225
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      55
      1021
    8. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      426
      951
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      931
    10. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      909
    Aihe