Älkää juoko olutta eikä muitakaan juomia suoraan tölkistä vaan kaatakaa juoma lasiin, niin näette mitä juotte.
Karjala olut-tölkin (5.68 dl) sisältä löytyi kaksi ruskeaa noin sentin mittaista lasinsirpaletta jotka ovat joutuneet tölkkiin jo Hartwallin panimolla.
Tölkki ostettu 8.1.2009 klo 15:34 Jyväskylästä K-supermarket Forumista (Entinen ruoka Anttila).
Tölkin pohjassa merkinnät:
03/2009 29
0134 05 22:26
Reklamaatio Hartwallin panimolle toimitettu.
Tölkissä lasinsirpaleita sisällä
8
1162
Vastaukset
- lava kaljaa
Hyi helvetti, sehän on jo vaarallista. Vaadi nyt muutama keissi kaljaa korvaukseksi. Elä tyydy samaan, kuin itse aikanaan, kun valitin eräästä pydäripussista löytyneestä terävästä luunsirusta Tradekalle. Viikkojen päästä sain 5 euron lahjakortin Siwaan..
- minkälaiset
korvaukset sun ois sitten mielestäs pitänyt saada? 50, 500 ekee vai mitä?
Kohtuullista oli että korvasivat sentään sen hinnan minkä pussista maksoitkin!
Ahneus se tuntuu maan perivän! - lava kaljaa
minkälaiset kirjoitti:
korvaukset sun ois sitten mielestäs pitänyt saada? 50, 500 ekee vai mitä?
Kohtuullista oli että korvasivat sentään sen hinnan minkä pussista maksoitkin!
Ahneus se tuntuu maan perivän!Ei tieteskään mitään jenkkityyliin "milli kouraan". Mut se luunpala olis voinut joutua yhtähyvin meidän 2-vuotiaan nieluun ja siinähän se ihme ois ollukin..Kyllä firmojen on kannettava vastuunsa.Eikös joskus kauan sitten ruotsinlaivalla joku joi Hartwallin lonkeroa pullosta ja siinä olikin lipeää joukossa..
- 345
lava kaljaa kirjoitti:
Ei tieteskään mitään jenkkityyliin "milli kouraan". Mut se luunpala olis voinut joutua yhtähyvin meidän 2-vuotiaan nieluun ja siinähän se ihme ois ollukin..Kyllä firmojen on kannettava vastuunsa.Eikös joskus kauan sitten ruotsinlaivalla joku joi Hartwallin lonkeroa pullosta ja siinä olikin lipeää joukossa..
Vai on teillä mahdollista että olutta joutuu 2 vuotiaan kurkusta alas. ;) Mutta asiaan. Luulen kyllä että tuo lasinsirpaleista reklamointi laittoi tehtaan varpailleen taas pitemmäksi aikaa.
Turha sieltä on enää mitään rahaa alkaa lypsämään kun ei onneksi mitään käynyt.
Ettei tosiaan mene amerikan malliin että aina joutuu maksamaan miljoonia eikä järjenkäyttö ole sallittua. - 345
345 kirjoitti:
Vai on teillä mahdollista että olutta joutuu 2 vuotiaan kurkusta alas. ;) Mutta asiaan. Luulen kyllä että tuo lasinsirpaleista reklamointi laittoi tehtaan varpailleen taas pitemmäksi aikaa.
Turha sieltä on enää mitään rahaa alkaa lypsämään kun ei onneksi mitään käynyt.
Ettei tosiaan mene amerikan malliin että aina joutuu maksamaan miljoonia eikä järjenkäyttö ole sallittua.Nyt oli itselläni luetun ymmärtäminen heikoilla...
Sotkin oluttölkin lasinsirpaleet ja tuon ruuassa olevat luunsirut keskenään...
Vaan jos luette valmisruokien esimerkiksi kanarisoton tuoteselostetta niin siellä varoitetaan että saattaa sisältää luunkappaleita. Valmistaja pesee kätensä tällä tavalla asiasta jos alkaa kovin isot oikeustoimet.
- The Rat
Hyvät lasinpalat olivat pilanneet Karjalalla... :)
Erässä voi olla noita enemmänkin. Toisaalta, en ainakaan itse harrasta suoraan nieluun heittämistä, joten kyllä yleensä viimeistään suussa huomaa, jos seassa on sattumia.
Toki usein tulee lasista nykyään juotua, mutta esimerkiksi reissussa ei oikein viitsi... :) - vanha nakki
Vaikuttaa siltä, että lasimestari on aloittanut uransa jo joitakin kuukausia sitten Suomessa.
- vanha nakki
Ja nyt on isovelikin löytänyt sitten jessendå senttäs klasia ööliburkista.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/04/854323
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3238459Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1056667Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1783840- 863629
- 1663034
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee432959- 472937
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista412809Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222486Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962084