Mellakoita Oslossa ?

Satuin näkemään osan ranskalaisista uutisista, ja niiden mukaan Oslossa on ollut kiivaita mellakoita?
Olikohan tuo jokin vanhempi uutispätkä vai mistä on kyse. Onko kukaan tänään huomannut Suomen tiedotusvälineissä uutisia moisista mellakoista?
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mellakat ja mellakoitsijoina on arabeja jotka ovat saaneet Norjan kansalaisuuden mutta eivät ole päivääkään olleet töissä Norjassa.

Äänestä
  • ovat tulleet Norjaan, Ruotsiin tai vaikkapa meille tänne Suomeen? Ketä pakoon? Tuskin muuta on kuin saada sekasortoa aikaan ja islamia maahan. Rupee vähän nimittäin epäilyttämään. Ensin tulee ns. 'lapset' ja sitten yhdistellään 'perheitä'. Kyllä huvittaa suomalaisten hyväuskoisuus. Oslo on hyvä esimerkki, mitä on odotettavissa, jos ei tehdä mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cordie Aletha kirjoitti:

Satuin näkemään osan ranskalaisista uutisista, ja niiden mukaan Oslossa on ollut kiivaita mellakoita?
Olikohan tuo jokin vanhempi uutispätkä vai mistä on kyse. Onko kukaan tänään huomannut Suomen tiedotusvälineissä uutisia moisista mellakoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu