Ja sitten antaa sen jollekin toiselle puolueen jäsenelle. Tätä on kritisoitu, mutta ihan turhaan.
Nerokas ratkaisu jossa käytetään hyväksi laissa olevaa porsaanreikää. Sehän ei ole Soinin vika, että laissa on tällainen porsaanreikä, vaan vanhojen puolueiden syy, jotka ovat laatineet tuon lain.
Soini vaan käyttää NEROKKAASTI hyväkseen tuota vanhojen puolueitten tyhmyyttä.
Elämä on julma. Varsinkin tyhmille. :D:D:D:
Nerokas ratkaisu jossa käytetään hyväksi laissa olevaa porsaanreikää. Sehän ei ole Soinin vika, että laissa on tällainen porsaanreikä, vaan vanhojen puolueiden syy, jotka ovat laatineet tuon lain.
Soini vaan käyttää NEROKKAASTI hyväkseen tuota vanhojen puolueitten tyhmyyttä.
Elämä on julma. Varsinkin tyhmille. :D:D:D:
Vastaukset 5
Vanhimmat
laatimassa niin eduskunnassa kuin lakiasianvaliokunnassakin. -Räätälöi näköjään itselleen sopivan pelinpolitiikka -lain?
Tosin saattaa käydä niinkin, että muutama peruSS:läinen joutuu supon tutkimusten jälkeen tyytymään vain Moppi-paikkaan kaltereiden takana käytäviä siivotessaan? kieh kieh kieh
mieleen al-arvoinen ja halveksittava käytös, joka tosin soinille on ominaista monessa vaaliyhteydessä ollutkin. lupauksia vanhuksille, mutta ei ainuttakaan esitystä lupausten täyttämiseksi. työllisyyden hoidosta huutelua, mutta ei ainuttakaan esitystä sen parantamiseksi. ym.ym.ym....
paskaläjä koko tyyppi(mieheksi ei voi kutsua) ja täysin selkärangaton populisti, jolle vain oma menestyminen merkitsee.
se Katainenkin teki likaisen tempun. Lupasi poistaa dieselveron jos pääsee hallitukseen. No, mies pääsi hallitukseen ja dieselvero säilyy edelleen ennallaan. Ei puhettakaan, että lunastaisi lupauksensa. Aikoi muuten itsekin ostaa dieselauton. Onko ostanut?
omaa napaasi tuijottaen höpötät tuosta diesel verosta. sinullahan on omien sanojesi mukaan 2 dieselautoa joista tosin vanhoina ja erittäin saastuttavina saisit maksaa dieselveroa vieläkin enemmän. Jos oikein olet lukenut tuota Ktaisen lupausta, niin olet lukenut että hän on puhunut vuoden siirtymä ajasta, koska mikää asia ei ole itsestään selvää. Soini on lupaillut joka vaaleissa ummetja lammet, mutta ei ole edes aloitetta tehnyt yhdenkään lupauksen kohdalta. Olet kyllä melkoinen kuutamoukko, sillä ei sulla tunnu olevan oikein asiat hallinnassa. Mutta ei kait siellä ratapihalla tarvinnut mitään muuta osatakkaan, kuin kankeen tai lapioon nojata.
et tiedä autojeni päästöistä ja vuosimalleista mitään. Vielä vähemmän näköjään sitä, missä tehtävissä minä olin Valtionrautateillä. Katainen lupasi koko kansan kuullen poistavansa dieselveron jos pääsee hallitukseen. Sitä sinä et voi muuksi muuttaa. Onko poistanut? Onko tehnyt edes aloitetta sen poistosta? Ei ole!