Keskustajohtaja voittaa Hovioikeudessa

varmaa. Tiedän sen.
5177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisihan sen jo aika jossain voittaakin.

Äänestä
  • Pyydämme välittömästi tutkimaan ja saattamaan syylliset oikeuden eteen pääministeri Matti Vanhasen kunnianloukkausjutussa.

    Suomi24.fi palstalla on varma tietäjä, joka ilmoittaa tietävänsä tulevan oikeuskäsittelyn lopputuloksen. Koska esittäjä on luotettava, kysymyksessä on siten oikeudenkäytön ottaminen omaan käteen ja lopputuloksen sopimisesta. Siten vastaajilla ei ole mahdollisuutta puolueettomaan oikeudenkäyntiin ja maamme syöstään pääministerin taholta niiden kehittymättömien valtioiden joukkoon, joissa länsimaisen oikeusvaltion keskeiset periaatteet eivät toteudu.

    Jos kyseisen väittäjän väittämä on tosi, pyydämme teitä, herra oikeusgansteri valtioneuvoston laillisuuden valvojana saattamaan asia välittömästi pääministerin osalta valtakunnanoikeuden käsittelyyn ja muiden asianosaisten osalta asianmukaisiin oikeuden istuimiin.

    Äänestä

Johtaja vei "morsianta" kuin "litran mittaa" paikasta toiseen; Kesärannasta sukujuhliin ja kaikki siltä väliltä.
Jos johtaja aikoo tuhannella eurolla hankkia kansalaisten unohduksen, niin ei onnistu. Kyllä hän on jäänyt "perunoineen" ihmisten mieliin.

Puhemies toimi henkilökohtaisissa asioissaan tyylikkäästi. Ei revitellyt asioitaan seiskassa ym.julkisuudessa. Vaimo on tyylikäs ja hän edustaa varmasti upeasti puhemiehen rinnalla puolisona.

Äänestä
  • Iltapäivälehdet teki väkisin asiaa, kuten Niinistön häistä.

    Äänestä

  • Valehtelet kirjoitti:

    Iltapäivälehdet teki väkisin asiaa, kuten Niinistön häistä.

    ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se on täysin kirjoitti:

varmaa. Tiedän sen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu