Olen tässä miettinyt että minkäköhän takia ne ihmiset (yleensä jehovat) tulevat vinkumaan oven taakse jumalastaan ja jeesuksestaa?? Kerran jo oveeni laitoin tekstin "jumala -paskan tuputtajat älkää vaivautuko sillä eihän teillekään väkisin syötetä paskaa" ja eihän siitä mitään hyötyä ollut.. Nehän vaan lisäsivät käyntejään. On muuten kauhean kiva kun tulet yövuorosta ja pääset juuri nukkumaan kun joku mu***u tulee soittamaan ovikelloa ja selittää jumalasta. En kuulu kirkkoon enkä minkäänlaiseen lahkoon enkä usko saatanaan enkä ole budhalainen enkä mitään muutakaan. Ja ihan itse olen valintani tehnyt. Eli silloin ei tarvi tuputtaa. En itsekään kulje ovelta ovelle käännyttämässä ihmisiä pois uskonnoistaan.. Muutenkin on aivan käsittämättömän typerää levitellä niitä Jeesus lappuja. Ku pistää vaan ärsyttämään tuollainen pakko altistus.. Mitä ihmettä se muille kuuluu mihin kukakin uskoo tai on uskomatta. Muutenkin muistan lapsuudestani tytön jonka perhe oli todella uskovaista. Heillä ei ollut tv.tä sillä siitä voi nähdä jotain siveetöntä. Sama oli pyykkikoneen kanssa.. ei saanut olla sivusta täytettävä lasisella luukulla suljettava vaan sellainen mistä ei mitään näkynyt.. Heräsipä mietteitä esim. miten he käyvät saunassa? Yksistään? Ja lapsetkin ovat hommanneet ilmeisestikin postimyynnistä sillä kai seksikin on siveetöntä.. Hmm.. Onpa heillä vaikeaa. Niin paljon turhia sääntöjä ettei ehdi nauttimaan elämästään.. Mutta pointti oli se etteivät kaikki halua kulkea teidän valitsemaanne tietä joten älkää silloin myöskään tuputtako sitä heille!!! Kiitos!!
Menee uskovaisiin hermot
pikkuhiljaa
10372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Totta se on että uskovaisten ovella käynti on niin vitun ärsyttävää. Omalla kohdalla kävivät muutamia kertoja niin jehovat ja mormoonit. Parin hyvin tiukan sanomissen ja macheten näyttämisen jälkeen eivät ole käyneet rikkomassa minun kotirauhaa.
ei ole kristittyjä, vaan niitä "jotka tungettelevat taloihin kietoakseen pauloihinsa syntien rasittamia naisia" ja miehiäkin...
yövuoron aikaan kannnattaa askarrella sellanen kyltti ovelle jossa sanotaan YÖVUORO, ei saa häiritä ennen klo 14:00 se tehoo ainakin joihinkin, ei välttämättä kaikkiin.
sullahan on omituinen käsitys uskovista. meillä ainakin on telkkari tietsikka ja sivusta täytettävä pesukone...
Raamatussa aviopuolisoita kehoitetaan harrastamaan seksiä...
Meillä kanssa käyvät. Luulisi vajaammamkin ihmisen tajuavan kun ovessa lukee "jumala -paskan tuputtajat älkää tulko sillä eihän teillekään väkisin syötetä paskaa" etteivät ole tervetulleita. Painuisivat kiusaamaan joitain muita. Ei tarvitsisi meillekään tulla. Miksi pitäisi meidän muuten ottaa huomioon että joku hemmetin lahkolainen tulee kiusaan. Ei tarvitse tulla ainakaan meille. Joten en ala vain heitä varten pistämään lappuja oveeni. Saattaa tulla joku jolla on oikeaa ja tärkeää asiaa käymään. Eli painukoot vi***un tuollaiset. Painukoot luoliinsa paasaan asioistaan. Ja muuten olen itsekin tavannut uskovaisia joilla ei ole tv.tä ym.. Mutta olisihan se hienoa jos kaikki uskontojen tuputus kiellettäisiin. Sakkoa vaan kotirauhan häirinnästä.. Huhhuh.. No eiköhän se ole niin että noilla tekopyhillä pas**illa on vaan pakonomainen tarve pilata ihmisten päivät vinkumisellaan!!!!!
täälläkin.Muutin juuri uuteen asuntoon.En ehtinyt kunnolla muuttolaatikoita purkaa,kun uskonnon tyrkyttäjät oli oven takana.Ensinmmäisenä päivänä tuli jehovat,seuraavana mormonit.Mistähän rekisteristä ne onkii ihmisten uudet osoitetiedot??? Ihmettelen vaan.
että teitillä ei ole hermoja ollenkaan.Näitä juttuja lukiessa vaan hermot parantuu ja ilo täyttää paidan aluksen niin, että meinaa läkähtyä.
Mitä saadaan kun risteytetään jehovan todistaja ja helvetin enkeli?
Tyyppi joka pimputtelee ihmisten ovikelloja ja käskee niitten painua helvettiin!! (:
Mieluummin tuommoinenkin kuin pelkkä jehova. Ne kun tuppaa jäämään vinkumaan siihen oven taakse vaikka kuinka kauaksi aikaa... :)
ansioita päästäkseen taivaaseen. Se on suuri eksytys. Yksikään oma teko ei pelasta.
Minunkin ovella aikoinaan kävi jehovia. Silloin en ollut uskossa, mutta henkivallat tietävät asioita. Olin tulossa uskoon.
Kerran sitten päästin sisään ja Raamatulla selätin heidän väitteensä yksi toisen jälkeen. Siihen loppui käynnit.
Ikävää on herätä liian aikaisin, mutta he eivät voineet sitä tietää.
Nyt olen siis uskossa ja se vaikuttaa hätää ihmisten sieluista. On kauhea ajatella monen joutuvan kadotukseen saatanan eksyttämänä. Sieltä ei pääse pois, on kuumuus, jano, kirkuvia ihmisiä tuskissaan ja kiusaajia kaiken kattavassa pimeydessä. Juu ja alastomina. Luin erään amer.n miehen kokemuksia käynnistä helvetissä 57000km maan sisässä miljoonien kadotettujen joukossa. Jeesuksen ilmestyttyä kauheus katosi, niiden voima poistui.
Paholainen vihaa uskovia. Se haluaa ihmiset kadotukseen. Se tekeytyy valkeuden enkeliksi ja tarjoaa nautintoja. Se aiheuttaa riitoja, sillä se on sekoittaja. Loppu onkin hirvittävä.
Toivottavasti aloit ajattelemaan aikuisten oikeesti matkasi määränpäätä!
Tahtoisin tavata sinut joskus taivaassa!
Saatana tarjoaa nautintoja. Niitä on vain täällä ajassa, loppu onkin hirvittävä.
ja lainaa kirja nimeltä "23 tuntia helvetissä" niin sen jälkeen ymmärrät miksi uskovaiset sinua jahtaa.Kas siinä on kerrottu sinun stoorisi.
kirjan minäkin.. Kuulostaa hauskalta.. Mutta itse toivoisin myöskin ettei minun sieluani kukaan yrittäisi pelastaa.. Mä meen sinne minne kaikki pakanat :) Ja mua se ei haittaa.. Jos joudun helvettiin niin ei sille sit mitään voi.. Mutta itse en siihen usko.. On niitä kirjoja kirjoitettu vaikka kuinka paljon. Mutta kannattaako kaikkea uskoa mitä lukee?? ja on niitä kirjoja muistakin uskonnoista.. Elämä hymyilee ilman sitä jeesushommaakin.. Mulle riittää usko itseeni ja ihmisiin. :)