Ja tänne sitten reippaasti nimiä vaan!
8
286
Vastaukset
- naurattaa maha kuralla
Toi adressi on viidettä päivää ja siellä on noim 120 nimeä...Taitaa niistäkin olla suurin osa feikkejä :D
Ei suomalaisia ihan niin vaan huijata...Kyllä kansa tietää..Ja marssivat Euroopassa oikean asian puolest.
Sitten on nää israelvimpulat, jotka kerää parikyt vastamielenosoittajaa...:D- no name no no
KTS kirjoitti:
Ja marssivat Euroopassa oikean asian puolest.
Sitten on nää israelvimpulat, jotka kerää parikyt vastamielenosoittajaa...:Dterroristijärjestölle tukijoita, kukaties saatte jopa 130 nimeä kasaan. Voittehan te sitten lähettää ton listan gasaan, saavat sielläkin ihmetellä miten paljon heillä on tukijoita kaukana suomessa.
Israelin rajoilla tuisi rauha, ja että myös hamas ei enää sinkoile rahauan tultua rakettejaan Israeliin, niin karhu ei suivaannu, niin se vaan on! Se on surullista, että viattomia kuolee , ja vielä omien johtajien tyhmyyden takia!
Eli piti taaskin uhata karhun väkivallalla.
Mites tuo Venäjän karhu tuossa. Pidätkö senkin suhteen suus supussa vai lähetkö tapas mukaan haastaan senkin kans riitaa...- täällähän
viisaita ihmisiä, ymmärrätte mistä on oikeasti kysymys.
Rauhaa Israelille vihdoinkin!
Jos jonnekin nimiä laitetaan, niin Israelin puolesta ja kaikkea terrorismia vastaan.
- ja yksipuolinen
näkemys asioista tuon adressin alkuunpanijalla.
Onneksi suomalaiset näköjään osaavat vähän ajatella itsekin.... - mathetes
Tiesitkö että media harjoittaa valikoitua yksipuolista uutispimentoa? Tiesitkö että vuoden 2005 jälkeen on ammuttu 7000 rakettiohjusta Gazasta Israelin puolelle!?
Tiesitkö että Israel on joutunut kehittämään satojen miljoonien hintaisen ohjusturjunta tekniikan palestiinalaisten ampumille ohjuksille ja silti kaikkia palestiinalaisten ampumia ohjuksia ei pystytä torjumaan! Kun lastetaan kolmen vuoden ajalle palestiinalaisten ampumat ohjukset Israeliin, niin saadaan luvuksi noin seitsemän rakettiohjusta joka ikinen päivä! Osa pienempiä ja osa taas suurempia ns, "Katjusha" ohjuksia!
Tiesitkö että marras-joulukuun aikana on noin 250 ohjusta ammuttu Gazasta Israelin puolelle!? Yksikin ohjus osuessaan suurempaan ihmisjoukkoon voi tappaa kertaheitolla satoja ihmisiä!
Tiesitkö että sellaista "ohjusleikkiä" ei pitkän päälle viitsi kukaan katsella rauhallisin mielin, vaan aletaan antamaan takaisin samalla mitalla ja enemmänkin! Ihmisuhrit ovat aina surullisia asioita, olivat ne sitten mistä tahansa kansanheimon puolelta! Uskovan tulee rukoilla rauhaa koko lähi-itään ei vain ainoastaan sitä että vain "Israel" lopettaisi hyökkäyksensä! Hamasin on ensin lopetettava nuo raketti-iskunsa Israelin puolelle, vasta sitten Israel voi harkita myös hyökkäyksensä lopettamista!
Hamasin taistelijat lymyävät siviilien ja lasten läheisyydessä ja jos Israelin ammus tai ohjus sitten tuhoaa hamasin ampumapaikan niin siinä välittömässä läheisyydessä on todennäköisesti ollut juuri niitä "siviilejä" jotka ovat myös joutuneet tulilinjalle ja siitäkös tuo Hamas järjestö saa taas "mediavoimaa" itselleen ja maailman vihat Israelin niskaan vaikka se juuri on omalla toiminnallaan saanut tuon siviili trakedian aikaiseksi!
En kannata sotaa keneltäkään osapuolelta ja siksi juuri uskovien tuleekin rukoilla rauhaa - "koko lähi-itään", kaikkien osapuolien kesken!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu751738- 591698
Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3321439Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1681419Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle671280Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1081259Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä621107- 601099
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin971043Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä57980