Venäjä tukee Israelin taloutta

Venäjän ja Israelin välillä on viisumivapaus. Suurin osa Israeliin saapuvista turisteista on venäläisiä.
Samanlaista viisumivapautta EU:n komissio haluaa myös Eu:n ja Venäjän välille. Varakkaat venäläiset ovat pelastaneet monet israelin yritykset konkurssilta. Sota kuitenkin muuttaa kaiken. Aiemmin venäläisiä toimittajia kuljettanut bussi joutui onnettomuuteen ja tärkeä osa venäläisistä Israel pr-ihmisistä menetti henkensä.
9249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mullistaa matkailun. Nyt jo varmaan joka toinen turisti Hesassa tulee Venäjältä. Pian Helsinki on oikea metropoli.

Äänestä

Ja samalla venäjä myy kalashnikoveja ja muita roposkaputkia palestiinalaisille arabeille.

Kauppa se kuulemma on, joka kannattaa.

Äänestä
  • vai?

    U.S.A aseisti Osama Bin Ladenin eräisiin tietoihin perustuen silloin kun Osama oli vielä U.S.A:n liittolainen. Asekauppa on huono juttu. Toisaalta Suomi on mukana kansainvälisessä asekaupassa.

    Äänestä

  • Se on todella kummallista kaksinaamaisuutta Venäjältä. No, itse asiassa, kuten monet ovat profetoineet Raamatun tutkimisen yhteydessä, että Venäjä, 'karhu', heräilee.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Se on todella kummallista kaksinaamaisuutta Venäjältä. No, itse asiassa, kuten monet ovat profetoineet Raamatun tutkimisen yhteydessä, että Venäjä, 'karhu', heräilee.

    bussilastillinen matkatoimistovirkailijoita Israeliin ja samalla myydä Kalasnikoveja arabeilla joilla voi tappaa venäläiset matkailijat. Todella kummallista. Kuulostaa ihan kuin suomalaiset toimittajat olisivat asialla. YLE vai Hesari?

    Äänestä

siellä ne venäläiset Israelin ystävät lomailevat. Tai ennen sotaa...

Äänestä

Israelissa asuu miljoona Venäjältä muuttanutta ihmistä. He ovat päässeet mukaan jo Israelin polittiikkaankin.

Äänestä
  • Kalasnikoveja joilla tappaa venäläisiä turisteja!

    Äänestä

  • ihme myydä kirjoitti:

    Kalasnikoveja joilla tappaa venäläisiä turisteja!

    asetta paletiinalaisille. Iranille ja Syyrialle kylläkin, jotka sitten toimittavat aseita palestiinalaisille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


viisumivapaus kirjoitti:

Venäjän ja Israelin välillä on viisumivapaus. Suurin osa Israeliin saapuvista turisteista on venäläisiä.
Samanlaista viisumivapautta EU:n komissio haluaa myös Eu:n ja Venäjän välille. Varakkaat venäläiset ovat pelastaneet monet israelin yritykset konkurssilta. Sota kuitenkin muuttaa kaiken. Aiemmin venäläisiä toimittajia kuljettanut bussi joutui onnettomuuteen ja tärkeä osa venäläisistä Israel pr-ihmisistä menetti henkensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu