Elikkä uutta kotia etsii jo aikuinen, yli metrin mittainen käärme. Käärme tuli meille "pakon omaisesti" koska se oli "pakko" pelastaa huonoista oloista..
Voisin myös itse pitää käärmeen, mutta mielummin haluaisin että se pääsee asiantuntevaan kotiin, itselläni ei ole kokemusta käärmeistä. Kissamme on myös liian kiinnostunut siitä, eikä asunnossame ole oikein mahdollisuutta järjestää paikkaa mihin se ei pääse.
Käärme on erittäin hyväkuntoinen. Syö hyvin, juuri loi nahkansa ja liikkuu paljon terraariossaan. Väriltään kai normaali, en itse ihan varma ole. Edellisen omistajan mukaan uros. Helposti käsiteltävissä, tosin itse en hirveästi ole uskaltautunut koskemaan.
Mukana myisin käärmeen terraarion (105x44x39cm)jossa mukana juuri ostetut uudet pohjamateriaalit, pari kasvia, kiipeilyoksa ja lämpömatto.
Kuljetuksesta pk seudulle voidaan sopia.
yht. 150e, minkä verran itsekin tästä maksoin.
Kuvia ja lisätietoja saa sähköpostitse [email protected]
Myydään aikuinen Viljakäärme + terraario
susanna.
6
1230
Vastaukset
- kiinnostunu
pelkkä viljis mutta terraarioa ei tarvis. missä päin
- sisanna.
Espoossa asustelemme.
- susanna.
käärme edelleen vailla kotia.. :)
- kirill Soubatch
siis terraariota ei tartte ja monella myyt jos ilman terraariota sopiiko 50-65euroa
- jjjkoo
vieläkö käärme on kotia vailla?
olisin kiinnostunut. - murmu
Olisin ehdottomasti kiinnostunut, joko on myyty? Jos ei, ota yhteyttä: [email protected]
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell402226Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.511802Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1321727Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041356Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541080Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761018- 62949
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54847Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102821Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.269812