Hyvä Soini

Todella hyvä veto Soinilta saadaan EURO vaaleihin kiinnostusta,ja tulee mahdolliseksi käydä äänestämässä tosi tärkeää mielenilmaisua.
1501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lähteä eurovaaleihin mukaan mutta antaa paikkansa jonkulle muulle, koska EU itsessään pilkkaa demokratiaa ja ihmisoikeuksia sen minkä ehtii. Tämä Lissabonin sopimus jota nyt yritetään runnoa väkisin läpi (Irlannissahan kansa äänesti "EI" sopimusta vastaan ja nyt kaikki EU-eliitin kätyrit sanovat että EU on "kriisissä" ja että Irlannin täytyy äänestää niin kauan uudelleen että tulos on "KYLLÄ"), niin sehän tuo EU:hun kuolemanrangaistuksen, joka voidaan langettaa mellakan, kansannousun tai sodan aikana.

Adolf Hitler epäonnistui aikoinaan yrittäessään luoda oman aikansa EU:ta, nyt tuo tavoite on täyttymässä mutta ilman Hitleriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joutomies kirjoitti:

Todella hyvä veto Soinilta saadaan EURO vaaleihin kiinnostusta,ja tulee mahdolliseksi käydä äänestämässä tosi tärkeää mielenilmaisua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu