Te olette vastuussa

Katsonmme että arvon ämmät Risokko ja hyssälä ovat vastuussa jos suomessa alkaa köyhiä ihmisiä kuolemaan hoidon puutteeseen julkisenterveydenhuollon romahdettua. Näitä lehmiä kohdellaan siis rikollisina.
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poliitikot vastuussa? Tuliksää tahallas vittuilee Suomen kansalaisille? Helppo se on Floridasta huudella 3 x venäjä!

Äänestä

Ei siihen ole lääkettä.
Leikatakaan ei voi kommunismia ruumista.
Kato peiliin, siellä sen näet.

Toivoton tapaus !

Mikä kumma se siellä kommunismissa oikein kiehtoi, kun sanoivat että heillä työläisetkin miljonäärejä.

Ei kaikkea tarvi uskoa.

Nyt sitten kitistään työmiehiltä rahaa, että elätä meidät kommunistit. Kun ei ole omaa rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NRAF kirjoitti:

Katsonmme että arvon ämmät Risokko ja hyssälä ovat vastuussa jos suomessa alkaa köyhiä ihmisiä kuolemaan hoidon puutteeseen julkisenterveydenhuollon romahdettua. Näitä lehmiä kohdellaan siis rikollisina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu