Kansa on herännyt! Nyt vihdoin saavat riistäjäporvarit tuta suomen vielä vapaan kansan voiman! Ei anneta periksi! Näytetään niille riistäjille, etteivät ne voi irtisanoa seuraamuksitta:
http://www.nelonen.fi/uutiset/uutinen.asp?cat=1&d=17780
http://www.nelonen.fi/uutiset/uutinen.asp?cat=1&d=17780
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minustakin tuntuu, että alkanut on. Mutta älä ole huolissasi, kyllä me rikkaat ja yrittäjät täältä lähdemme, nuolkaa te sitten vaikka P:tänne, kun olette niin onnettomia otuksia, että teidän pitää elää meidän varassamme. Siis itritanotaan työntekijät, yrittäkööt itse, kun ovat niin toimeliaita.
itse työnne, vaan ette taida haluta käsiänne työhön liata, menette muualle työntekijöitä kyykyttämään, siitähän on sanontakin: Rotat jättävät uppoavan laivan. Ovat vielä kaiken lisäksi itse upottaneet sen laivan tässä tapauksessa, nakertamalla tukirakenteita ja perustaa liikaa (purkaneet hyvinvointivaltiota).
Veit sanat suustani
jostain syystä mua jurppii tuo
WANHAHTAVA kommunistinen retoriikka
ja hurmahenki...
vaikka asiasta samaa mieltä olenkin