SOTKA

Koko lämpölaitoksen ympäristö on täynnä irtomaata, joka on ajettu linjoilta laitokselle.
Miksi sitä ei ajettu SOTKA:n rinteille korotukseksi ?
91061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

On kaluste myymälä miksi sitä pitäisi korotta nyt on tulossa suuri lama...........

Äänestä

Mitähän järkeä on pumpata vettä tuhansia ja taas tuhansia litroja tuollaasehen hikkiseen mäen nyppylään ja paasata verorahoja yö kauret lumitykiillä taivaan tuuliihin.Joka ikinen kerta ne lumet sulaa pois 7 kertaa ennekun yksikään suksipari on tullu sitä mäkeä alas?Kaupunki sais tilata isoon puskukoneen sotkahan joka sitte levittelis sen mäen pelloksi.

Äänestä
  • Sääli kyllä, että aina käy näin. :(

    Äänestä

  • Sotka on kyllä yksityinen rinnekeskus. Ei siis kaupungin omistama, Sinun verorahoja ei ole mennyt rinteeseen, (Maksatko veroja?)
    Missä on nuorisoa talvella enemmän kuin rinteillä ?

    Äänestä

  • toimintaa. kirjoitti:

    Sotka on kyllä yksityinen rinnekeskus. Ei siis kaupungin omistama, Sinun verorahoja ei ole mennyt rinteeseen, (Maksatko veroja?)
    Missä on nuorisoa talvella enemmän kuin rinteillä ?

    jaa säkö meinaat jotta ne paasaa sitä vettä sinne tierostaen jotta sulaa se niinkun aina ennenki vielä 10krt ennen pysyvää lunta? on kyllä melko omavarainen yritys jos näin on..itse on omasta pussista laittaasi penniäkää lokakuus lumen valmistamiseen kuten tuoa sotkas teherään.

    Äänestä

  • ..................... kirjoitti:

    jaa säkö meinaat jotta ne paasaa sitä vettä sinne tierostaen jotta sulaa se niinkun aina ennenki vielä 10krt ennen pysyvää lunta? on kyllä melko omavarainen yritys jos näin on..itse on omasta pussista laittaasi penniäkää lokakuus lumen valmistamiseen kuten tuoa sotkas teherään.

    Ei varmahan oo koskaa lokakuus lumetettu, ei eres kultaasella 80- luvulla ku viä oli talvet talvia.

    Jos jollaki lailla mäkiä haluaas kehittää niin tuota lumetusvettä varte olis varmahan hyvä olla jonkimmoonen allas mäen alaosas josta tykkiveden sais punpata taas uusiokäyttöön, sellaasia on mm. Simpsiöllä ja Himoksella.
    Mutta käytännön tekeminen vaatiis euroja sitte jo toisehen mallihin joten ollahan ny vain tyytyvääsiä jotta meillä on tää eres jonkimmoonen mäki jota jokku viä viittii pitää yllä!!

    Äänestä

  • Sotkan riteillä on erittäin paljon saavutettu!
    -Omas kyläs on lasketelupaikka!(fiksummat tietää mitä se meinaa)
    -Lukematon määrä alan harrastajia on saanut siellä oppinsa
    -Erittäin moni, lukematon määrä ihmisiä, on päässyt nauttimaan laskettelun alkeista
    -Montako sotkan kasvattia toimii Lapissa hiihdonopetushommissa?? Tiedän, monta.

    -Hyvä, hyvä ja hienoa sekä kannustusta tekemiseenne sotkanmäkeläiset!!
    Te teette erinomaista pohjatyötä monella eri saralla! Lisää vettä pyttyyn, sitähän meillä on!!

    T: mikko

    Äänestä

  • koettakaa nyt hyvät ystävät tajuta jo että sotkalla ei ole mitään tekemistä kauhajoen kaupungin kanssa sotka on itsenäinen yhdistys ja maksaa ihan itse omat vesi ja sähkö laskunsa!

    Äänestä

  • koittakaa ymmärtää!!! kirjoitti:

    koettakaa nyt hyvät ystävät tajuta jo että sotkalla ei ole mitään tekemistä kauhajoen kaupungin kanssa sotka on itsenäinen yhdistys ja maksaa ihan itse omat vesi ja sähkö laskunsa!

    että JES WUHUU :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KORKEEMMAKSI. kirjoitti:

Koko lämpölaitoksen ympäristö on täynnä irtomaata, joka on ajettu linjoilta laitokselle.
Miksi sitä ei ajettu SOTKA:n rinteille korotukseksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu