kektä suomalaiset julkkikset on jehovan todistajia vai onko heitä edes?
suomalaisjulkkiksia?
fdhfh
111423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Uutisankkuri U.M.
V.P
Ymmärsin kyllä keitä noilla nimikirjaimilla tarkoitetaan, mutta onko täällä foorumissa koko nimien käyttö kielletty? Siis onko siitä jotain rangaistusta ylläpidon taholta jos julkaisee koko nimen?
Minä en ole urheilufriikki, joten voisitko kertoa, ketä oikein tarkoitat? Pelkät alkukirjaimet eivät paljon sano.
Uutisankkuri on tietysti Urpo "Upi" Martikainen. Veli Paloheimo on se tenniksenpelaaja.
Maailmalla tunnettuja jehovia/entisiä jehovia ovat/olivat Dwight D. Eisenhower, Williamsin tennissisarukset, Michael Jackson sisaruksineen, Geri Halliwell, Evelyn Mandela, Ja Rule ja monet muut rappitähdet, artisti Prince...
http://www.adherents.com/largecom/fam_jw.html
Mutta tietysti hyvinkin monella on tiedossa, että esim. Michael Jackson on EX-jt. Geri ei ole, vaan hänen äitinsä on. Williamsin sisaruksistakin on Venus, tietääkseni Serena ei ole jt. Ja tuskinpa nämä Jacksonin sisaruksetkaan ovat, ainakaan kaikki.
...hei saanko kertoa teille uutisia tulevasta paratiisimaasta, johon sinullakin on mahdollisuus päästä, jos tottelet Jehovan tahtoa?
Wow! Ja se Harmagedonin alku - siinäpä Urpolle uutista kerrakseen luettavaksi!
Jacksonin perheen äiti Katherine kääntyi JT:ksi vuonna 1963, ja vei ajoittain lapsiaan kokouksiin.
Heistä kuitenkin vain Michael, Janet, LaToya ja Rebbie jatkoivat aikuisikään asti aktiivisina todistajina. Michael erosi seurakunnastaan vuonna 1988, tiettävästi työkiireidensä aiheuttaman stressin vuoksi.
ja hyvin ramppaaki. toki upi on vaan vaivaantunut kun joka o´vella tunnetaan, eikä viesti mene perille julkisuuden takia.
sitten vielä lisää suomalaisia nimikirjaimia Oulusta . R.R.
Väinö sano hänestä kerran että siin ä on maailman nopein takaperin luistelija.
nämä `julkimot` ei muute istu missään erityispenkeillä meidän kokouksissa, käykää tsekkaas..
Veli Paloheimo. Käveli vielä kiinnostuneena pitkätukkaisena vastaan konvassa. Myöhemmin kuulin isommalta Jt pampulta hänen käyneen kasteella. Mitäpä tuosta sitten..
Aikaisemmin tällä palstalla jotkut tietämättömät väittivät V.P:n olleen sulkapalloilija. Tässäpä nyt vastineeksi nopeiten eteen tullut linkki:
http://www.mtv3.fi/uutiset/arkisto/9806/980618/9806180408.html