Helluntaipastori Saarikalle

http://www.sanajaylistys.org/foorum/

Lupaa siunauksia rahaa vastaan.
4463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pitääkö teidän aina sortaa Veliä? Olette vain katkeria, kun hän on rehellisesti sitä mitä muut uskovaiset pelkäävät näyttää olevansa.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että muutkin uskikset haluaisivat kerjätä keskustelupalstoilla itselleen rahaa lupaamalla ihmeitä, mutta eivät uskalla?

    Äänestä

Veli Saarikalle ei ole helluntailainen vaan menestysteologi, ns. valtateologian ja uskon liikkeen edustaja.

Äänestä
  • Tarkoitatko siis, että helluntailaisuuteen ei yhtenä piirteenä kuulu menestysteologia? Olen täysin eri mieltä. Kaikki helluntailaiset eivät toki kannata menestysteologiaa, mutta puolestapuhujia kyllä löytyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hellu kirjoitti:

http://www.sanajaylistys.org/foorum/

Lupaa siunauksia rahaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu