SUURI KERTAUSHARJOITUS

Keväthangille Lappiin telttailemaan ja hiihtelemään kansa piristyy.Parasta lamalääkettä kansalaisille.Vierailu myös Ruka,Levi tuntureilla(iltalomat).
4207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jeps ja söpö Herr Majuri Timo T . A. Mikkonen pitämään muutamat "sulkeiset " meille , kivaa menoa ! .

Äänestä

kutsun kertauksiin, kun intistä jo 20 vuotta...

Äänestä

Vois se valtio kotiin linnoittuneille omille kansalaisille piristys reissun järjestää.

Äänestä

rivistössä ylhäältä alas Suomi puhtaaksi loisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SUOMALAISILLE RESERVEILLE kirjoitti:

Keväthangille Lappiin telttailemaan ja hiihtelemään kansa piristyy.Parasta lamalääkettä kansalaisille.Vierailu myös Ruka,Levi tuntureilla(iltalomat).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu