mailsmoney

no joo...

HEI ONKS KUKAAN TÄSTÄ OIKEESTI SAANUKIN JOTAIN JOSKUS? ESIM JOS EI UPGREIDAA NIIN SAAKS OIKEESTI TON 240 000 DOLLARII TILILLE...VAI HÄ? ONKS IHAN KUSETUSTA? KOKEMUKSIA....TÄNKS!

3

1398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kusetusta....

      Kusetusta se on, ei noilla oikeasti ole varaa maksaa tuollaisia summia.

    • nin tiedät

      koko ajan etsitään edellisiä rahankerääjiä - wincapitan - porukkaa, niin eikö vaan taas joku kysele että "saako oikeesti rahaa tilille".
      Käytä aivojasi, jos niitä on!
      Tietty, jos Sulla ei ole itselläsi rahaa tai omaisuutta niin silloin pitää mennä mukaan joka ikiseen rahankeruuyritykseen; meneepähän niiltä aika hukkaan kun yrittävät petkuttaa persaukista porukkaa.

      • jjjkkkl

        noista jutuista kannattaa lukea : www. 419.bittenus.com esim. deittihuijauksista: www. tseboksary alhaalta päin löytyy Darya. lisää wikipediasta nigerian scam ja esim. nigerialaiset kirjeet . jotkut on menettäny isojakin summia, harva tosin menee retkuun. yks mielenkiintonen tapaus löyty niistä jostain: nainen usa:ssa oli saanut kirjeen en muista oliko jonkun deitti tai treffipalstan kautta e-mailin, että hänen kadonnut isoisänsä omaisuus oli löytynyt , scammerit sai naisen uskomaan asian , koska hänen isoisänsä oli tosiaan kadonnut , parin vuoden aikana tämä nainen lähetti 400 000 $ näille huijareille, en nyt tiedä oliko nainen vähän sekaisin vai mitä, sukulaiset yrittivät kuulemma estää ja muutkin, mutta ei! noihin deittiilm. nämä huijarit vastailevat , kuvat voivat olla netistä, lehtistä, ja muualta, jopa näiden uhreilta saamiaan kuvia , jonkun pornotähtösen kuvia on laitettu vastausmeileihin , helppo arvaa et joku vaari voi mennä retkuun, jos on hormonivian saanu! lisää voi jukea noilta sivuilta niitä löytyy varmaan muitakin, niin et VAROKAA!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      342
      4332
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2428
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1571
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1107
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1094
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      22
      1005
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    9. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    Aihe