mailsmoney

no joo...

HEI ONKS KUKAAN TÄSTÄ OIKEESTI SAANUKIN JOTAIN JOSKUS? ESIM JOS EI UPGREIDAA NIIN SAAKS OIKEESTI TON 240 000 DOLLARII TILILLE...VAI HÄ? ONKS IHAN KUSETUSTA? KOKEMUKSIA....TÄNKS!

3

1405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kusetusta....

      Kusetusta se on, ei noilla oikeasti ole varaa maksaa tuollaisia summia.

    • nin tiedät

      koko ajan etsitään edellisiä rahankerääjiä - wincapitan - porukkaa, niin eikö vaan taas joku kysele että "saako oikeesti rahaa tilille".
      Käytä aivojasi, jos niitä on!
      Tietty, jos Sulla ei ole itselläsi rahaa tai omaisuutta niin silloin pitää mennä mukaan joka ikiseen rahankeruuyritykseen; meneepähän niiltä aika hukkaan kun yrittävät petkuttaa persaukista porukkaa.

      • jjjkkkl

        noista jutuista kannattaa lukea : www. 419.bittenus.com esim. deittihuijauksista: www. tseboksary alhaalta päin löytyy Darya. lisää wikipediasta nigerian scam ja esim. nigerialaiset kirjeet . jotkut on menettäny isojakin summia, harva tosin menee retkuun. yks mielenkiintonen tapaus löyty niistä jostain: nainen usa:ssa oli saanut kirjeen en muista oliko jonkun deitti tai treffipalstan kautta e-mailin, että hänen kadonnut isoisänsä omaisuus oli löytynyt , scammerit sai naisen uskomaan asian , koska hänen isoisänsä oli tosiaan kadonnut , parin vuoden aikana tämä nainen lähetti 400 000 $ näille huijareille, en nyt tiedä oliko nainen vähän sekaisin vai mitä, sukulaiset yrittivät kuulemma estää ja muutkin, mutta ei! noihin deittiilm. nämä huijarit vastailevat , kuvat voivat olla netistä, lehtistä, ja muualta, jopa näiden uhreilta saamiaan kuvia , jonkun pornotähtösen kuvia on laitettu vastausmeileihin , helppo arvaa et joku vaari voi mennä retkuun, jos on hormonivian saanu! lisää voi jukea noilta sivuilta niitä löytyy varmaan muitakin, niin et VAROKAA!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe