"vilkkuvalo", ei tänään. Nyt ainakin minun televisiossani on pitkänaikaa ollut TV:n vilkkukuva.
Katselen kuvaa kirkonkylässä ja kysynkin onko ongelma ainoastaan minulla. Kuvan pätkiminen on ollut jokapäiväistä, nyt vuodenvaihteessa. Ei auttanut vaikka ostin uuden TV;n jossa sisäinen dikipoksi.
Kenkuttaa kun pitää maksaa täys TV maksu vaikka kuva tulee pätkittäin. Onko laitteissani tai anteenissani vika, miten teillä muilla?
Katselen kuvaa kirkonkylässä ja kysynkin onko ongelma ainoastaan minulla. Kuvan pätkiminen on ollut jokapäiväistä, nyt vuodenvaihteessa. Ei auttanut vaikka ostin uuden TV;n jossa sisäinen dikipoksi.
Kenkuttaa kun pitää maksaa täys TV maksu vaikka kuva tulee pätkittäin. Onko laitteissani tai anteenissani vika, miten teillä muilla?
Vastaukset 8
Vanhimmat
meillä!!! DIGIDIGI...on suoraan suolesta
on aika typerää muutenkin. Minulla näkyy täydellisesti kaikki kanavat mutta tv-lupaa en ole maksanut enkkä maksa.
summaltaan 224,30€ lupamaksu. Annoit hyvän vinkin ja pitää miettiä kannattaa maksaa koko summa pätkitystä ohjelmatarjonnasta.
Päivällä menen taas Maurintorille. Mitäs luulette jos Mauri pätkii punnituksen jälkeen paloja pois, ostamastani lenkkimakkarasta? Ei varmasti onnistuisi, voisi joutua jopa linnaan.
TV:n viestintävirastolta kuvan pätkittäminen ja vajaalähetys kyllä onnistuu, täydellä hinnalla tänne katvealueelle.
maksaa. maailman turhin maksu. selkeä taivan niin näkyy mutta auta armias jos yksikin pilven hattara taivaalla niin johan pätkii. ja ostettiin kaiken maailman vahvistimet ja uudet antennit rahaa palo ja kuvat vaan pätkii.
terveisin tv-lupa maksun maksamatta jättävä perhe keskustasta
yhdelläkään tutulla ei näy kuva katkeilematta keskustassa eikä sivummallakaan.
näkyy kaikki kanavat
Tutut on murheet. Jos käy ihan katsomassa singnaalikarttaa niin huomaa, että Kihniö on melkoinen katvealue siinä suhteessa eli jokapuolelta tulee vain hajasingnaalia.
Keskustassa kyllä saa näkymään jos laittaa antennin linkkiin päin tosin silloin jää puuttumaan kanavia siitä yhdestä nipusta.
Ja jos haluaa esim. Lapualta niin sekin on ihan tuurista kiinni että sattuuko juuri siihen kohtaan tulemaan singnaalia. Naapurissa saattaakin jo sitten näkyä.
Tuo viimeaikojen kova tuulikaan ei yhtään helpota asiaa.
Muillakin keskustan asukkailla on samoja ongelmia tv-lähetysten kanssa.
Meilläkään ei ole syksyn jälkeen näkynyt c-nipussa olevat kanavat ja nyt on ollut todellisia kanavan katoamisia, ylen kanavat ja mainoskanavat jommat kummat on vuorollaan hukassa tai sitten ei näjy mitkään kanavat lukee ruudussa vain ei singaalia katkokset saattaa kestää monta tuntia.
Syksyyn asti kaikki kanavat näky hyvin hetkellisiä katkoksia lukuun ottamatta, sitten alkoi noi ongelmat.
Ei sitten tarvitsekkaan lähteä uutta boksia ostaamaan.
Mutta kyllä sapettaa, kun se lupamaksukin on niin hintava vaikka rahoillensa ei vastinetta saisikaan.