Kerrankin asiaa Vanhaselta!

11

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hukkaan..

      ihmisillä on kuitenkin niin vähän asiaa pohjois-suomeen joten ei ole kannattavaa yhteyksiä parantaa. pikemminkin parannettaisiin etelä-suomen sisäisiä yhteyksiä.

      • öälkjäfdläsdjlöfg

        kapeakatseisesti näin olisikin mutta pelkästään maanpuolustuksellisesti suomi olisi pidettävä asuttuna myös pohjoisessa joten selvä homma tuo tietouhu on.


      • uusiksi..
        öälkjäfdläsdjlöfg kirjoitti:

        kapeakatseisesti näin olisikin mutta pelkästään maanpuolustuksellisesti suomi olisi pidettävä asuttuna myös pohjoisessa joten selvä homma tuo tietouhu on.

        suomella ei oikein ole tosipaikan tullen resursseja puolustaa koko maata.
        siksi voisikin luoda uuden strategian että tosipaikan tullen lappi vain hylättäisiin. ei sillä ole oikein mitään käyttöä ja tulee suomelle muutenkin kalliiksi.


      • tähänkin asti
        öälkjäfdläsdjlöfg kirjoitti:

        kapeakatseisesti näin olisikin mutta pelkästään maanpuolustuksellisesti suomi olisi pidettävä asuttuna myös pohjoisessa joten selvä homma tuo tietouhu on.

        niillä vanhoilla yhteyksillä. Jos vedotaan maanpuolustukseen niin eikö silloin olisi ostettava aseita tai lisättävä miesvahvuutta? Tää maanpuolustus on takuulla jonkun peruukkimiehen keksintöä että sillä se saadaan helposti myytyä kansalle. Vanhanen ja Katainen ovat kuin Bush ja kun ne lähtevät niin kansa juhlii. Bush luulee myös olevansa suosittu aivan kuten Kokoomuslaiset eikä tajua että kansa inhoaa häntä aivan kuten enemmistö inhoaa Kataista, Kokoomus yrittää omien firmojensa kautta vakuuttaa kansaa kannatuskyselyillä mutta enemmistö hakee tiedon netistä ja huomaa helposti kuka esim Taloustutkimuksen omistaa.


      • ja syvälle

        Lapissa ei ole kuin suota ja pysyy se suo siellä ilman nopeita yhteyksiäkin.


    • helikopteria.

      Kun olis vaan ne seuraavat vaalit ja nopeasti niin ei tartteis sitä toheloa enään katsella.

    • HÖPÖ HÖPÖ

      Ensin alkaa määräillä ketä saa äänestää ja mistä Suomessa saa puhua. Että silleen.

    • Kurususi

      Tuo rasismiin liittyvä oli tärkeä kannanotto myös. Vähintään yhtä tärkeä kuin investointiohjelmaan liittyvä. Vanhanen alkaa saada pisteitä pikkuhiljaa kansalta.

      • mutta kun

        niiden pisteiden eteen tulee - niin ehkä se ei kumminkaan ole niin hyvä juttu. Selittäisikö joku kepulille mitä se tarkoittaa kun kepuleille tuottaa toi miinus hieman vaikeuksia koska eivät ole semmoista joutuneet koskaan käsittelemään ja jos pankista tulee tiliote jossa on saldon edessä tuo merkki niin silloin ovat hakeneet lisää tukiaisia.


    • Late Lapista

      Kyllähän noilla Arkadianmäen KETSUPPI PEKOILLA puheita riittää, on vain synti jotta ne teot puuttuvat! salarakastelija cocic sattuma vellihousu/pääluistelijallakin on kannatus laskenut jopa kepulaisten riveissä, se panee keskosen puhumaan aina vain pehmoisempia !

      • Signore!!

        Vanhanen on keskonen? Onko liimanhaistelija-Latella taas ureaa kertynyt päähän.

        Ammattivalittaja vauhdissa kaikilla foorumeilla ja koskaan ei mitään asiaa. HYVÄ LATE, TYHMYYDEN RUUMIILLISTUMA!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      20
      4171
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      150
      4059
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3226
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      66
      3048
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      83
      2638
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      150
      2619
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2303
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      31
      1839
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      118
      1590
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1515
    Aihe