Kerrankin asiaa Vanhaselta!

11

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hukkaan..

      ihmisillä on kuitenkin niin vähän asiaa pohjois-suomeen joten ei ole kannattavaa yhteyksiä parantaa. pikemminkin parannettaisiin etelä-suomen sisäisiä yhteyksiä.

      • öälkjäfdläsdjlöfg

        kapeakatseisesti näin olisikin mutta pelkästään maanpuolustuksellisesti suomi olisi pidettävä asuttuna myös pohjoisessa joten selvä homma tuo tietouhu on.


      • uusiksi..
        öälkjäfdläsdjlöfg kirjoitti:

        kapeakatseisesti näin olisikin mutta pelkästään maanpuolustuksellisesti suomi olisi pidettävä asuttuna myös pohjoisessa joten selvä homma tuo tietouhu on.

        suomella ei oikein ole tosipaikan tullen resursseja puolustaa koko maata.
        siksi voisikin luoda uuden strategian että tosipaikan tullen lappi vain hylättäisiin. ei sillä ole oikein mitään käyttöä ja tulee suomelle muutenkin kalliiksi.


      • tähänkin asti
        öälkjäfdläsdjlöfg kirjoitti:

        kapeakatseisesti näin olisikin mutta pelkästään maanpuolustuksellisesti suomi olisi pidettävä asuttuna myös pohjoisessa joten selvä homma tuo tietouhu on.

        niillä vanhoilla yhteyksillä. Jos vedotaan maanpuolustukseen niin eikö silloin olisi ostettava aseita tai lisättävä miesvahvuutta? Tää maanpuolustus on takuulla jonkun peruukkimiehen keksintöä että sillä se saadaan helposti myytyä kansalle. Vanhanen ja Katainen ovat kuin Bush ja kun ne lähtevät niin kansa juhlii. Bush luulee myös olevansa suosittu aivan kuten Kokoomuslaiset eikä tajua että kansa inhoaa häntä aivan kuten enemmistö inhoaa Kataista, Kokoomus yrittää omien firmojensa kautta vakuuttaa kansaa kannatuskyselyillä mutta enemmistö hakee tiedon netistä ja huomaa helposti kuka esim Taloustutkimuksen omistaa.


      • ja syvälle

        Lapissa ei ole kuin suota ja pysyy se suo siellä ilman nopeita yhteyksiäkin.


    • helikopteria.

      Kun olis vaan ne seuraavat vaalit ja nopeasti niin ei tartteis sitä toheloa enään katsella.

    • HÖPÖ HÖPÖ

      Ensin alkaa määräillä ketä saa äänestää ja mistä Suomessa saa puhua. Että silleen.

    • Kurususi

      Tuo rasismiin liittyvä oli tärkeä kannanotto myös. Vähintään yhtä tärkeä kuin investointiohjelmaan liittyvä. Vanhanen alkaa saada pisteitä pikkuhiljaa kansalta.

      • mutta kun

        niiden pisteiden eteen tulee - niin ehkä se ei kumminkaan ole niin hyvä juttu. Selittäisikö joku kepulille mitä se tarkoittaa kun kepuleille tuottaa toi miinus hieman vaikeuksia koska eivät ole semmoista joutuneet koskaan käsittelemään ja jos pankista tulee tiliote jossa on saldon edessä tuo merkki niin silloin ovat hakeneet lisää tukiaisia.


    • Late Lapista

      Kyllähän noilla Arkadianmäen KETSUPPI PEKOILLA puheita riittää, on vain synti jotta ne teot puuttuvat! salarakastelija cocic sattuma vellihousu/pääluistelijallakin on kannatus laskenut jopa kepulaisten riveissä, se panee keskosen puhumaan aina vain pehmoisempia !

      • Signore!!

        Vanhanen on keskonen? Onko liimanhaistelija-Latella taas ureaa kertynyt päähän.

        Ammattivalittaja vauhdissa kaikilla foorumeilla ja koskaan ei mitään asiaa. HYVÄ LATE, TYHMYYDEN RUUMIILLISTUMA!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      165
      1712
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      55
      1604
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      69
      1192
    4. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      111
      1161
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      110
      992
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      56
      921
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      89
      872
    8. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      9
      754
    9. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      753
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      725
    Aihe