...totuus arvo on vähän mitä sattuu mutta politiikan ja konfliktien tutkijat osasivat tämän ennustaa:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200901148916059_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200901148916059_ul.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
läheltä (?) Raamatun ennustuksia....
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200901148911792_ul.shtml
Matt. 24:29
Mutta kohta niiden päivien ahdistuksen jälkeen aurinko pimenee, eikä kuu anna valoansa, ja tähdet putoavat taivaalta, ja taivaitten voimat järkkyvät.
Jeesuksen toinen tuleminen vai avaruudesta tulleet meteoriittit, jotka tuhovat maapallon.
Molemmat ovat ennustettu raamatussa.
Onhan noita meteoriitteja tipahdellut maahan epäsäännöllisen säännöllisesti. Ja aina niitä on tuolla ollut, ennen niiden olemassa olosta ei vain ollut aavistustakaan.
Ei uhka ole nykyään sen suurempi, kuin ennenkään, nykyisin niitä uhkia vain voidaan tunnistaa ja yksilöidä.
Todennäköisesti joku päivä jokin isompi murikka uhkaa maapalloa ihan konkreettisesti. Se voi tulla, kuin salama kirkkaalta taivaalta tai sitten voimme saada jopa vuosikymmeniä aikaa valmistautua.
Meteoriitteja suurempia uhkia ovat ilmaston lämpeneminen, saastuminen ja luonnon monimuotoisuuden kaventuminen sekä ylikansoitus, josta voi seurata väkivaltaisia konflikteja, tautiepidemioita ja muuta vähemmän miellyttävää.
kytevää Yellowstonen tulivuorta ja maanjäristyksiä...
...Yellowstone on purkautunut massiivisesti keskimäärin 600000 vuoden välein ja nyt ollaan 40000 vuotta "yliajalla"...
meteoriitti,mutta jos sellainen ei kohdalle satu, niin auringon sammuminen viimeistään tuhoaa planeettamme.