Onko

Ovat sen takia niin tarkkoja noista kalapuikoista, koska jakavat "ylimääräisiksi" jäänneet kalapuikot (ja muutkin ruuat) keskenään ja vievät iltaruuaksi kotiin.
3225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikkea on kuultu...

Äänestä

Kouluruokaan on kuitenkin varattu 1€/annos. Olisiko oikein että 200 oppilasta täyttäisi vatsansa pihveillä ja viimeiset 100 saisi lientä. Valitettavasti osa oppilaista ja vanhemmista on sitä mieltä että säännöt, ja rajoitukset koskevat vain muita.Suomessa kuitenkin asiat ovat hyvin , esim rikkaassa öljyvaltiossa Norjassa ei ole ilmaista kouluruokailua.

Äänestä
  • On se outoa että esim. Oulussa keittäjä kertoi, ettei heillä tälläisiä rajoituksia ole (3 kalanpalaa) ja ruokaa aina riittää. Keittäjä sanoi radiohaastattelusta, että se on kiinni ruuan suunnittelusta ja muutenkin keittäjistä. Rahaa heillä on käytettävässä samanverran kuin Vantaalla. Toisilla riittää ja toisilla säännöstellään...että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikein? kirjoitti:

Ovat sen takia niin tarkkoja noista kalapuikoista, koska jakavat "ylimääräisiksi" jäänneet kalapuikot (ja muutkin ruuat) keskenään ja vievät iltaruuaksi kotiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu