A-Studiossa oli Gospel Riders!!! :D

Hieno homma. Hyvä insertti oli A-Studiossa tänään tästä Gospel Ridersin työstä Israelissa. Netmissionin Reijo Ruotsalainenkin kuuluu tähän evankeliseen moottoripyöräyhteisöön.

Ja haastateltiin tätä Kooteeässänkin idolia piispa Munib Younania!!!!!!!! :D Ja Gospel Ridersien Roy Rissanen upeesti selosti, miten arabit ja juutalaiset on Gospel Riderseille molemmat yhtä arvokkaita ja tärkeitä avustus- ja evankeliointikohteita.

Hyvä ohjelma oli ja juontaja piti Geeärrää HYVÄNÄ esimerkkinä Lähi-idästä kaiken maailman sotauutisten vastakohtana...:o)

HYVÄ!! :D

4

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wroooom!!!
    • No idols

      "Kooteeässänkin idolia "

      ???

      idoli = epäjumala, palvonnan kohde, epäjumalankuva

    • 1600CCM

      Tunnen seurakunnasta pari äijää jotka ovat Gospel Ridersissa mukana, niillä on isot pyörät. Niiden sympatiat ovat siellä missä kuuluukin eikä mitään idoleita, epäjumalia palvomassa, eivät kuvia eivätkä ihmisiä kumartele. Molemmat siunaavat Israelia joka päivä. Ainakin toinen niistä käy Harjavallan Bandidoksessa juttelemassa niiden äijien kanssa. Saa niiltä kunnioitusta siitä kun ”uskaltaa olla hullu ja uskoa Jeesukseen”. Ilman katu-uskottavuutta siellä äkkiä niistetään räkänokalta nenä ja ählämeiltä. Ei ole mitään lastentyötä, eikä sovi p*sk*npuhujille.

    • KTS (Ei kirj.)

      Me toki tietenkin toki tuemme ja kunnoitamme Palestiinan piispaa, Kospel Raidersien kunniajäsentä Munib Younania, joks usein jouluisin tulee Suomeen joulutervehdystä antamaan!

      http://www.eappi.fi/

      HYVÄ!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      69
      4642
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3515
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      38
      3276
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2668
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      49
      2663
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2149
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2034
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      199
      1950
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      398
      1571
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1458
    Aihe