Laman ulvojilla on aika käynyt pitkäksi

tulematta.
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lama on totta ainakin kaikille lomautetuille perheineen.

Äänestä

kahden ensimmäisen viikon aikana on ilmoitettu lähes 10 000 työntekijän
lomautuksista. Eikös se kerro jotakin talouden tilanteesta?

Äänestä

Onhan täällä yksi joka on jäänyt "junasta" !!
Vai ei Suomessa vielä ole taantumaa,voi herran duudeli. Et taida omata edes lukutaitoa,vai ???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun taantumakin on kirjoitti:

tulematta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu