Eli paljon ois hyväkuntoisia lastenvaatteita myytävänä, ja mietin mille kirppikselle menisin niitä kaupittelemaan. onko kokemuksia, millä kirppiksellä pääkaupunkiseudulla, lähinnä Lohja-Nummela-akselilla menee lastenvaatteet parhaiten kaupaksi.
Mikä paras itsepalvelukirppis
Lohja-Nummela-Vantaa
51451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ainakin Vantaan Rekolassa on lastenvaatekirppis Villalyhty. Väkeä on kuin pipoa eli kauppa käy. Muista ei niin kokemusta.
Minullakin on suuret kasat lastenvaatteita, jotka pitäisi saada kiertoon. Villa-lyhtyä kehutaan kovasti.... se on hiukan kaukana meistä, enkä itse kokenut sitä mitenkään muita paremmaksi. Onko kellään kokemusta keski-uudenmaan itsepalvelu kirppiksistä ja minkälaista. Kertoilkaa!
Hei!
Minä voisin ostaa, jos siis hinnasta päästään sopimukseen, ison määrän lasten vaatteita. Haussa olisi siistejä tyttöjen vaatteita, koko 80cm ylöspäin. Sattuisiko sinulta löytymään?
vilkkain myyntipaikka lienee Lohjan keskuskirpputori osoitteessa Asemanrinne 15. Saman kadun alkupäässä myös toinen kirppis, jossa hieman halvemmat paikkavuokrat, mutta myös tarjonta/asiakasmäärät muutaman käyntikerran perusteella vähäisempiä.
nummelan uusi jonnia kirppis hiidenmäentiellä ,ainakin minusta hyvä kun ei pitäjät itse keräile kamoja itselle myyntiin ,ja nosta siten hintoja.ja halpa viikko vuokra 20e,minulla ainakin meni lasten vaatteet ym.viikossa kaupaksi hyvin.t.lissu 2 lapsen äiti.