200 -vuotisjuhlat Tukholmassa

Mitähän ne ruotsalaiset oikein juhlii?

Suomen juhlat vielä ymmärtää. Päästiinhän ojasta allikkoon ja lopulta itsenäiseksi. Ruotsin osana Suomi ei olisi ikinä itsenäistynyt.
1131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hävettää olla rantaruottalainen kun Suomi lähetti persnuolijat sinne Tukholmaan.- Ei sieltä olla koskaan mitään ilmatteks saatu !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänään kirjoitti:

Mitähän ne ruotsalaiset oikein juhlii?

Suomen juhlat vielä ymmärtää. Päästiinhän ojasta allikkoon ja lopulta itsenäiseksi. Ruotsin osana Suomi ei olisi ikinä itsenäistynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu