kysymys

Miksi ei ole anarkisteja joitten päävihollisena olisi suomenruotsalaiset. Kaikki lika heitetään suomea puhuvien niskaan. nehän ne tässä rikkaimmat on!
2758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lisänneet vettä taikinaan.

Äänestä

Mä harkitsinkuumana kaksikymppisenä meneväni vetämään tusseilla yli ruotsinkielisia katuviittoja, mutta ei viitti, siitä vois olla oikeaa vahinkoa ja jotkut ihmiset eksyis.

Tietysti ruotsinkielisten paikannimien viereen vois aina piirtää vaikka ( )) c== hihihi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyymi kirjoitti:

Miksi ei ole anarkisteja joitten päävihollisena olisi suomenruotsalaiset. Kaikki lika heitetään suomea puhuvien niskaan. nehän ne tässä rikkaimmat on!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu