miksi palestiinalaiset poraa kuolleitaan.Eivätkö he itsekkään usko pääsevänsä paratiisiin neitsyitä taputtelemaan.Luulisi olevan asiat vallan mainiosti,mutta vielä mitä,terroristit vaan uhoavat Jumalan valittua kansaa,Hänen silmäteräänsä.
Ihmettelen sitä,
4
313
Vastaukset
- ihmettelen kovasti
sitä miten noin tyhmä osaa kirjoittaa,lukea ja käyttää tietokonetta.
- sydän.
Siitäkin huolimatta, että pieniä lapsia aivopestään vihaamaan ja kulkemaan itsemurhapommittajien jalanjälkiä "marttyyriksi".
Siitäkin huolimatta, että Hamasin puhemies sanoi: "Me haluamme kuolemaa yhtä paljon kuin juutalaiset haluavat elämää."
Siitäkin huolimatta, että Hamas käyttää siviilejä ihmiskilpenä. (Jota toimintaa jopa arabien Palestiinaa johtava Fatah on voimakkaasti kritisoinut.)
Siitäkin huolimatta, että Hamas pyrkii vetämään Israelin armeijan tulituksen siviileihin ja siviilirakennuksiin.
Siitäkin huolimatta, että Hamas kaappaa avustusrekkoja ja myy tavarat korkeimman tarjouksen tekevälle.
Siitäkin huolimatta jihadisti välittää. Propagandastaan. - pelkkää sumutusta
Ei se kuolemaa sure, joka kuolemaa tavoittelee.
Enhän minäkään sure palkkapäivänä kun tilille tulee rahaa, jos olen sen eteen joka ikinen arkipäivä tehnyt töitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501479
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m156472Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44462- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402