miksi palestiinalaiset poraa kuolleitaan.Eivätkö he itsekkään usko pääsevänsä paratiisiin neitsyitä taputtelemaan.Luulisi olevan asiat vallan mainiosti,mutta vielä mitä,terroristit vaan uhoavat Jumalan valittua kansaa,Hänen silmäteräänsä.
Ihmettelen sitä,
4
282
Vastaukset
- ihmettelen kovasti
sitä miten noin tyhmä osaa kirjoittaa,lukea ja käyttää tietokonetta.
- sydän.
Siitäkin huolimatta, että pieniä lapsia aivopestään vihaamaan ja kulkemaan itsemurhapommittajien jalanjälkiä "marttyyriksi".
Siitäkin huolimatta, että Hamasin puhemies sanoi: "Me haluamme kuolemaa yhtä paljon kuin juutalaiset haluavat elämää."
Siitäkin huolimatta, että Hamas käyttää siviilejä ihmiskilpenä. (Jota toimintaa jopa arabien Palestiinaa johtava Fatah on voimakkaasti kritisoinut.)
Siitäkin huolimatta, että Hamas pyrkii vetämään Israelin armeijan tulituksen siviileihin ja siviilirakennuksiin.
Siitäkin huolimatta, että Hamas kaappaa avustusrekkoja ja myy tavarat korkeimman tarjouksen tekevälle.
Siitäkin huolimatta jihadisti välittää. Propagandastaan. - pelkkää sumutusta
Ei se kuolemaa sure, joka kuolemaa tavoittelee.
Enhän minäkään sure palkkapäivänä kun tilille tulee rahaa, jos olen sen eteen joka ikinen arkipäivä tehnyt töitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli399371"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn433955Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392644Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1272566Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1022509Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271977Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161655Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331457- 711287
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1791177