Eli kuinka kauan kestää turun keskustasta,kauppakeskus myllyyn raisioon? entä aljonko maksaa linja-autolla? :)
turku-mylly
niinnniinn
31124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kestää semmosen 15 min ni oot myllyssä (linja 180, 195). 2,50€ maksaa mylly-ostos lippu(kannattaa erikseen mainita). Sen kanssa pääsee vielä takas.
Linjoilla 180 ja 195 pääsee kyllä myllyyn tuolla 2,50€ hintaisella lipulla, mutta SAMALLA LIPULLA ei pääse takaisin, saman hintaisella kylläkin.
Ja vaikka lippu on saman hintainen, kuin Turun sisäisen liikenteen kertalippu, niin sillä Turun lipulla ei pääse vaihtamaan myllyyn asti (mylly kun on raisiossa, niinkuin ikeakin...), eikä näille matkoille myöskään kelpaa Turun kortit (MH/TLO-kortit kyllä käy).
Katso rahastus ohjeet uudestaan TLO.fi kohdasta ajankohtaista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Oletkos sinä se kiva bussi kuski joka myy myös myllyn ostos lippuja linjoilla 420 ja 421???.niin ja ajaa postin kautta torille???
Sattuuko kukaan tietämään mitkä ohjeet on kymppi linjalla rahastus taksoja varten?
Sitä vaan mietin kun en päästä kaupungin lipuilla myllystä Turkuun niin koko kitisevä lauma matkustajia raahautuu kymppi linjalle!?!?!?!?