Globaali sosialismi

maailmaan

Maailmaan kehittyy globaali sosialismi. Tämä nyt alkava "taantuma" on vain ihmiskunnan pelastaja ja globaalin sosialismin aamunkoitto.

Vain sosialistisessa yhteiskuntajärjestelmässä jokainen yksilö on tärkeä ja merkittävä tehtävä yhteisössä.

Nyt ei ole alkava pahamaineinen kokeilu, vaan ihminen onnistuu nyt. Suuri unelma toteutuu.

Pian maailmassa ei ole enää sotia, eikä ahneutta eikä itsekkyyttä ihmisissä.

Mutta, vanhaan kapitalistiseen mätään järjestelmään oppineet ovat jarruttamassa muutosta. Heitä voitaisi uudelleenkouluttaa, mutta paras olisi poistaa heidät kansalaisrekisteristä huomaamatta.

9

195

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Per Saukko

      Olet Euroopan lupaavin henkilö.

    • jo. Valtiot

      vaan ei sitä uskalla myöntää. Nythän kohta valtiot omistaa pankit ja pankit teollisuuden. EU:n johto on kuin Neuvostoliiton korkein neuvosto. Veikkaan, että kun työttömyys lisääntyy Euroopassa niin perustetaan johonkin yhteinen työleiri johon sijoitetaan työttömät ruokapalkalla, vähän kuin Neuvostoliiton keskitysleirit ennen Siperiassa. Mitä vielä puuttuu, rahat siirtyy muutamien taskuun niinkuin alkoi olla jo Neuvostoliitossakin loppuaikoina.

      • hetkellä tilanne.

        Kyllä EU on pelkkä vitsi ja mesta rahan ahneille rosvoille. Tämä byrokraattinen, tehoton valtakoneisto Brysselissä voitaisiin romuttaa täysin. Käytännössä olemme liittovaltio Euroopan unioni.

        Se on raha EURO.

        Neuvostoliitossa Stalinin aikana 1920-1940-luvulla Sosialistisessa liittovaltiossa oli vähän rahaa käytössä kansalaisilla.

        Tämän takia ojentamistoimet sopeutumattomille yksilöille olivat pakosta väkivaltaisia. Teloituksia, vankileirituomioita, jotkut jopa ammuttiin mutta siitä ei ole todisteita.

        EU:ssa vielä tänäpäivänä "teloitetaan" kansalainen EURO:n avulla taloudellisesti. Tämän näennäisrahan todellinen arvo tulee vielä paljastumaan. Mutta siitä suuresta huijauksesta hyötyä yrittäneet huijarit on saatava kiinni ja ammuttava!. Kiinteän omaisuuden pito on valttia nytkin, kuin aina ennenkin.


    • ainoa keino

      Sosialismi on todella ainoa keino saada järjestys maailmaan.
      Kapitalismin suurin hankaluus on ahneet pörssihait, joitten haltuun omaisuudet menevät.
      Sama vaikeus on tietysti sosialismissäkin, eli saada rosvot kuriin. Ahneus näyttää voittavan kaiken.

    • Anonyymi

      Hyvä toveri! Kaikki sairaan itsekkäät ja vain oman edun ja aaten tavoittelijat ei kuulu tulevaisuuden.
      Vihdoinkin pääsemme eroon veren imijoista ja heidän liittolaisista jotka pelottelavat meitä tuomoipäivillä.

    • Anonyymi

      Kohta kukaan ei omista mitään eikä pysty päättämään mistään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä ne rahat virtaa kovaa vauhtia mega rikkaiden taskuun 😂😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      363
      3802
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1413
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      94
      1267
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      65
      1054
    5. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      58
      877
    6. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      14
      877
    7. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      860
    8. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      839
    9. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      11
      837
    10. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      831
    Aihe