Konna puhisee ja vinkuu

Mulla on kreikkalainen maakilpikonna joka on
ruvennut pitämään välillä semmosta
puhinaa/vinkumista kun se hengittää. Mikähän voi
olla vialla?
3366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

flunssa... kilpikonnalla nuha (voi) kuulostaa
samalta kuin ihmisellä... se aivastelee ja nenu
on tukossa... ainoa ero on että se ei niistä...
tai mistäs mä tietäsin... ei huomattu tarjota
konnallemme neesupakettia aikanaan... ;) ...
kannattaa käydä eläinlääkärissä...

Äänestä

Konnallasi voi olla hengitysinfektio!!!!!!

Äänestä

no ei se ny mikää hengitysinfektio oo se on vaan
flunssaa! pidä huolta lämmöstä ja anna sille
vitamiineja ja sillee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

Mulla on kreikkalainen maakilpikonna joka on
ruvennut pitämään välillä semmosta
puhinaa/vinkumista kun se hengittää. Mikähän voi
olla vialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu