Suomen nykyisen hallituksen LAMA-ARKKITEHDIT:
- Matti Vanhanen (KEPU)
- Anu Vehviläinen (KEPU)
- Mauri Pekkarinen (KEPU)
- Liisa Hyssälä (KEPU)
- Paula Lehtomäki (KEPU)
- Paavo Väyrynen (KEPU)
- Sirkka-Liisa Anttila (KEPU)
Nämä surkimukset ovat suoraan vastuussa Suomen kansantalouden surkeasta tilasta.
Hallituksen surkeimmat ministerit
8
205
Vastaukset
- kyllä täysin
paikkansa. Miten lieneekin kaikki urpot kerääntyneet kepulipuolueeseen.
- keskustassa on
kokeneita osaavia ministereitä, eihän niitä muuten kadehdittaisikaan.
- känällä on
kaiken sortin lama, jatkuisi vain loputtomiin, suomen surkein ihmispolo.
- tietoa ketkä
ovat hallituksen parhaat ministerit. Tuossahan he ovat lueteltuina melkein paremmuus järjestyksessä.
Kakkos ja kolmossija vain vaihtavat paikkaa.
Nykyisen laman aikana Suomi on hyvissä käsissä, keskustan kokeneiden parhaiden ministerien avulla. - muistissa on
Esko Tuhoaho porvarihallituksen pääministerinä teki Suomeen laman ja Matti Vanhanen porvarihallituksen pääministerinä on tekemässä Suomeen laman.
Sinuhen lainatakseni: "Ei mitään uutta auringon alla!" - lamasta
Vastaa känä kun näyt olevan asiantuntija ?
- luulosairas demari
jolla on aina sama kirjoitus joka asiaan.
..mielestäni valtiovarainministeriö on syypää niin tuloeroihin, yhteiskunnalliseen pahoinvointiin kuin viimeisimpänä liian myöhäiseen lamaan havahtumiseen..
..keskeinen ministeri eli poliittinen päättäjä on tässä tapauksessa valtiovarainministeri..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578880IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116197Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.76924Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666