annan anteexi

itselleni

..Annan itselleni anteeksi, kun rakastuin taas, naiseen joka piti pilkkanaan, petti yms. minua. Sydämeen sattuu, mut ei enää niiin pahasti, koska se on jo revitty palasiksi..
..anteeksi että tein itselleni niin pahaa, lupaan tai yritän että en enää ikinä satua itseäni!

3

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • enkeli

      löydät varmasti jonkun arvoisesi, joka ei haavoita sinua...onnea etsintään

      *halaus*

      • oooo

        Ei onnea etsimällä löydä!

        Siihen vaan törmää!½


    • Hyvä haltija

      Elämä jää elämättä, jos lähtee tuolle linjalle, ettei enää satuttaisi itseään. Toista ihmistä kun ei voi omistaa, voi vain rakastaa ja toivoa, että tuo toinenkin rakastaisi.
      Anna ajan kulua rauhassa, kun pahin kipu hellittää, olet taas jaloillasi, ja tästä ja menneestäkin ajasta pystyt näkemään ja muistamaan ne valoisat ja lämpimät hetket.
      Sen jälkeen avoimin mielin liikkeelle, ehkä tarkoitus olikin, että kun yksi ovi on sulkeutunut, niin toiset ovet avautuvat. Jospa sinullekin on varattuna vielä jotain suurempaa, josta et vielä pysty edes uneksimaan.

      Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      845
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      21
      786
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      712
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      117
      530
    Aihe