Tuli ostettua

pullo tuollaista >>>>
http://hermesfoods.com/heinz_warchester_en.php
mihinkäs sitä sopis laittaa mausteeksi, vai heitänkö roskiin moisen tökötin?
5144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

heitä roskiin, sopii kaikkeen,mut kaurapuurosta ja joulutortuista en tiä, mut kokeile jos haluut.

Äänestä

..pihveissä kai parhaiten maistuu. Mutta olen syönyt kalkkunavoileipiä, joissa sitä oli mausteena ja ihan New Yorkissa Manhattanilla. Joten ei kannata heittää poies.

Mulle kävi huonommin, kun ostin ilmapatjan pojalle "juhla" vuoteeksi ja se ei mahdukkaan sen huoneeseen parvisängyn alle. Nyt mietin veiskö sen mökille vai mitä sille tekisi.

http://www.jysk.fi/165/388/420/4734400/a/catalog

Äänestä
  • pahan päivän varalle se patja. Joo, aika oudon makuista tuo worchester kastike. Laitoin sitä äsken pari pisaraa muna/voileivän päälle. Ei maistunut erityisen kulinaristiselta, ei nyt pahaakaan.

    Äänestä

Porsaankyljyksiä tai voihan sitä ostaa valmiiksi luutontankin lihaa.

Tonkatsu *
Tonkatsu (leivitetyt porsaankotletit) on tyypillinen esimerkki alunperin länsimaisesta ruoasta, joka on japanilaistunut.

4 porsaankyljystä, kassler- tai fileeviipaletta
suolaa ja pippuria
vehnäjauhoja
1 kananmuna
1 rkl maitoa tai kermaa
½ l öljyä
korppujauhetta

Kastike
4 rkl ketsuppia
1 rkl raastettua sipulia
1 rkl Worchester- tai HP-kastiketta
1 rkl sinappia


Poista kyljyksistä luut.
Nuiji lihapaloja kevyesti ja tee kevyitä viiltoja lihan pintaan niin, ettei se ruskistettaessa käpristy.
Ripottele lihoilIe suolaa ja pippuria ja pyörittele palat vehnäjauhoissa.
Sekoita muna kevyesti maitoon.
Kastele lihat munamaidossa molemmin puolin ja pyörittele sitten korppujauheessa.
Kuumenna öljy ja keitä lihat öljyssä kypsäksi.
Sekoita kastikeainekset ja tarjoa kastike lihan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hetken mielijohteesta kirjoitti:

pullo tuollaista >>>>
http://hermesfoods.com/heinz_warchester_en.php
mihinkäs sitä sopis laittaa mausteeksi, vai heitänkö roskiin moisen tökötin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu