Kepujohtaja ei itse ymmärrä aiheuttamaansa tuhoa kepussa!!! Kannatus jo alle 20 prosenttia. Kepu on kutistumassa kepujohtajan käsissä lilliputtisarjaan ja Soini menee pian ohitse. Kepulit menee persuihin ... joko nyt Vanhanen eroaa?
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/01/keskustan_kannatus_laskenut_alle_20_prosentin_488100.html
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/01/keskustan_kannatus_laskenut_alle_20_prosentin_488100.html
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyväosaiset lipeää kokoomukseen ja vähäosaiset persuihin. Jäljelle jää muutama maajussi ja maaseutukuntien virkakoneisto. Vanhasen kipuraja 15%?
jos et voi voittaa niitä, liity heihin :)
onnettomia. Kemijärvet ja Kaskiset heijastuvat huomattavasti laajemmalle, kuin pelkästään kyseisille paikkakunnille. Jokainen normaaliälyinen ymmärtää sen, että pikayhteyksiä rakentelemalla taantuville alueille, menetetään ainoastaa pääomamme. Kunnallisvaalien alla Matti hätäpäissään keksi himmelikaupungit ja nyt niitä rakennetaan tarmolla. Kepulaisten ongelma on se, että ovat maataloudesta riippuvaisia ja tosissaan uskovat siihen, että maaseudulla asuminen on ainoa oikea elämäntapa. Kepusta tulee mieleen menneisyyden vangit.