Olipas hauska gallup aamu-uutisissa Yleisratiossa, vassareiden ikiomassa tiedotustuutissa. Perussuomalaiset olivat menneet heittämällä ohi Vasemmistoliitosta. Nyt eduskunnassa on enää kaksi pienempää puoluetta: kristilliset ja ruotsalaiset.
Jatkakaa vaan samalla mitalla jälkiviisaita, niin kohta ei oo enää yhtään pienempää.
Jälkiviisaisiinhan pääsee harjoittelemaan Vasemmistoliiton uusälymystö sekä lupaavat Komsomol-nuoret eli Claes Andersson ja Outi Ojala.
Toivottavasti jaksatte jälkiviisastella vielä seuraaviin eduskuntavaaleihin...
Jatkakaa vaan samalla mitalla jälkiviisaita, niin kohta ei oo enää yhtään pienempää.
Jälkiviisaisiinhan pääsee harjoittelemaan Vasemmistoliiton uusälymystö sekä lupaavat Komsomol-nuoret eli Claes Andersson ja Outi Ojala.
Toivottavasti jaksatte jälkiviisastella vielä seuraaviin eduskuntavaaleihin...
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei usko kuin kokoomuslaiset ja persut, jotka rinta rinnan jaksavat haistatella vasemmistoon päin. Kuvitteletko urpo tosissasi että tavalliset duunarit äänestävät porvareita tai maahanmuuttokeskeisiä?
Kysy apteekista jotain rauhoittavaa. Minä en kuvittele mitään, mutta odotan mielenkiinnolla seuraavia eduskuntavaaleja. Että sillä lailla. Valitettavasti. Se on siinä.
tarjolla kuin maaahanmuuttoasiat ja loanheitto vasemmistoa ja vihreitä kohden. Minä en sellaista vihanlietsontaa kannata, vaikka ilman sitä olisin ehkä äänestänytkin Soinia. Persut jauhavat nykyään vain vasemmistosta elikkä suomalaisista. Onko se jotain vitun poliittista keskustelua tilanteessa missä Suomi on ajautumassa lamaan?
Ei ole persuilta tullut puheenvuoroja lamaan liittyen.
hajoitti lopullisesti vasemmiston, alkoi vihreilemään ja unohti tavallisen tehdasduunarin sanomalla ei ydinvoimalle ja samalla löi duunarinarkkuun naulan ja ainoa ylösnouseminen tapahtui kuolleista PS:ten kannattajienkautta jotka ojensivat "kuolleille duunarille" kätensä Suomea uudelleen raketamaan ja irroittamaan itsemme EU:sta, direktiiveistä, kielloista, byrökratiasta, mamuista, globaaliseikkailusta, Suomenkansan parhaaksi.
Älä luota vieraaseen apuun koska se pettää aina.
Tulevaisuus, hyvinvointi on vain Suomenkansan omissa käsissä.
vissiin näin Darwinin juhlavuoden kunniaksi? Vasemmistoliitto on valinnut punavihreyden linjakseen heti alussa. Ydinvoimaa on vastustettu jo silloin kun Arhinmäki oli poikanen. SMP-PS on tainnut olla samoilla linjoilla. Nyt olisi hyvä koota opposition voimat irtisanottujen, pätkätyöläisten, pitkätyöttömien ym. huono-osaisten etujen ajamiseen. PS-Sisulaisia tämä ei taida kiinnostaa.